Dlhé telefonáty, nekonečné správy, množstvo stretnutí, kopec zážitkov, romantické gestá, plánovanie, úsmevy, dotyky, pohľady, city, láska, on.

Tak veľa ti sľuboval, tak pridlho sa ťa snažil získať. Robil všetko možné, len preto, aby si videla jeho, ako toho jediného. A hoci ním bol už od prvého momentu, snažila si sa hrať to na nedostupnú, aby si si bola istá, že to s tebou myslí vážne.

Nevzdáva to

Vyzeralo to, že to myslí viac ako vážne. Že sa do teba skutočne zamiloval, že ťa úprimne ľúbi, urobí pre teba nemožné. A tak si sa rozhodla, viac svoje city netajiť. Vyznať sa mu z tej lásky a dať mu svoje srdce na dlani, presne tak, ako tie dlhé mesiace predtým, keď to robil iba on. Život však dokáže prekvapiť.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash

Keď už si si bola celkom istá, že ty a on sa rovná navždy a zrejme po boku toho druhého naozaj skončíte, že vám vašu cestu nikto a nič neprekazí, nastal zlom. Kto by to len bol povedal, že práve ten muž, ktorý bol schopný pre získanie tvojej lásky urobiť nemožné, ktorý ťa doslovne naháňal a vždy sa snažil vyčariť úsmev na tvojej tvári, bude práve tým, ktorý túto love story zničí.

Zaslúžiš si viac

Áno, robil veľa. Ale najmä preto, lebo vedel, že si nedostupná. Lákalo ho to, bola to pre neho výzva. Zrejme o lásku a city v skutočnosti nikdy nešlo, len ho lákalo to, kam až to môže zájsť a predsa len príležitostné milovanie ešte nikomu neublížilo.

V momente, keď si začala podľa jeho slov „tlačiť na pílu“, začal od teba bočiť. Viem, nikdy nezabudneš na moment, kedy si plakala pri telefóne, keď si si čítala takzvanú správu na rozlúčku. Je správne, že si to ukončila. Nesprávne je, že ťa nechal odísť.

Tak veľmi ťa miloval, že neurobil pre teba ani to, že za tebou išiel. Len si spomeň, koľkokrát si mu za večer napísala, zavolala, neustále mal výhovorky, prečo sa s tebou nestretnúť, lebo vedel, že váš vzťah chceš posunúť ďalej.

zdroj: Photo by Scott Broome on Unsplash

Len samé klamstvá

Miesto toho ti vždy iba napísal, že ťa ľúbi, že vie, že to medzi vami kazí, ale nevie sa pohnúť ďalej a posledným klincom v pohári bolo, keď ti povedal, že nemáš strácať čas, lebo si zaslúžiš niečo lepšie. Moment, ktorý zabolí, ale otvorí oči. Tak by sa dal pomenovať ten pocit, keď ti to povedal.

Neustále si si hovorila, že za to už nestojí. Nevidíš už snahu, lásku ako predtým. No zamilovaná žena, je zaslepená väčšinu času. Takže si si vždy na obhajobu našla nejaký dôvod, prečo nemôže ísť, prečo nepíše, nevolá, prečo je na diskotéke, keď mal byť doma a ďalších kopec výhovoriek, len preto, aby si sa upokojila.

Ale v momente, kedy ti povie muž, že si zaslúžiš viac ako jeho, urob láskavosť sama sebe, poslúchni ho, nechaj ho ísť a ži iba pre seba. Toto ti muž, ktorý ťa ľúbi, nepovie. Vždy bude robiť pre teba prvé aj posledné.

Každým dňom sa bude snažiť byť lepším mužom, nebude ti klamať, podvádzať, vyhýbať sa ti alebo ti hovoriť, že si zaslúžiš viac. Ten, ktorý ťa miluje, ti to nepovie preto, lebo sám sa bude snažiť byť tým lepším, lebo život bez teba si nevie predstaviť, nebude ťa opúšťať takýmito slovami.

Drahá, hore hlavu, tam niekde medzi všetkými tými mužmi, je ten, ktorý ti tu lásku nielen sľúbi, ale aj ukáže.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.