pexels.com

Dúfam, že hodíš svoje starosti za hlavu a prestaneš si robiť niečo z toho, čo si myslia o tebe ostatní. Dúfam, že prestaneš rozmýšľať o tom, čo by si mal robiť podľa druhých a ako by si sa im zapáčil. Dúfam, že sa začneš usmievať. Dúfam, že tvoj úsmev porastie. Pretože ty si zaslúžiš úsmev. Zaslúžiš si, aby bol na tvojej tvári. Si moc vzácny človek na to, aby si bol zamračený a mal neustále hlavu v smútku.

Dúfam, že sa budeš smiať nahlas. Že sa necháš odpútať a pustíš na povrch svoj úprimný smiech. A potom ťa bude bolieť brucho, tak ako to bolo v dospievaní, s kamarátmi, pri dobrom filme a vašich hláškach. Pozri, niekedy je život zlý, áno. Niekedy nevieme, čo máme robiť, kam máme namierené alebo prečo sa okolnosti vyvinuli tak, že nám zlomili srdce. Niekedy strácame ľudí, ktorých máme radi a zostávame roztrhaný na kusy. Niekedy sa cítime bezmocný, nechceme otvoriť oči a chceme zostať naďalej snívať. 

unsplash.com

Ale povedz si, že dnes je ten deň, kedy sa tvoje horšie dni zmenia k lepšiemu. Pretože si tu ty! Výnimočný, skutočný, úprimný a milujúci človek.

Dnes otvoríš oči, nadýchneš sa a budeš pokračovať. A ja ťa budem z diaľky pozorovať a obdivovať. Dokážeš to! Ver si. 

Viem, že to bude ťažké, sakra tažké, ale nájdi v sebe tú vôľu a nedovoľ, aby bola tvoja duša naďalej zlomená, unavená a smutná.

A tak, dnes len dúfam v jednu vec. Dúfam že sa usmeješ. Poznám tvoje dni, ťažké, mrazivé a plné samoty. Máme ich každý, minulosť je zlá a horká, ale ak ju porazíš, bude to tvoje víťazstvo.

Viem, že sklamanie tu bolo veľa krát, a preto už ani neveríš na dobré veci, myslíš si, že zlyháš znovu a znovu. Musíš však vytrvať a bude to stáť za to.

Ale dúfam, že dnes sa naučíš smiať.

34528-Always-Laugh-When-You-Can tumblr.com

Dúfam, že necháš aby slnečné lúče pobozkali tvoju tvár. Dúfam, že aj v daždi budeš mrakom ukazovať svoje žiarivé zuby a necháš si vykĺznuť z úst svoj smiech.

Dúfam, že keď budeš počuť dobrý vtip, zasmeješ sa nahlas. Dúfam, že raz budeš chodiť ruka v ruke s niekým, kto ťa bude milovať a ty sa budeš pri ňom usmievať. Lebo ti bude robiť radosť.

Dúfam že sa budeš smiať. Smej sa. Slobodne. Nahlas. Hocikedy. Hocikde. Smiech je jednou z vecí, ktorá je zadarmo. Smej sa, aby tvoj smútok ustupoval do úzadia.

Dúfam, že sa budeš smiať natoľko, aby ti to dalo silu. Silu na nový začiatok, na zmenu vo svojom živote, na silu do nového dňa.

Ver mi, keď hovorím, že si silná osobnosť. Dokážeš to. A svet bude milovať zvuk tvojho smiechu. Tak do toho. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating