Instagram/sophieklex

Vianoce sú plné radosti a pokoja, mávame prirodzene lepšiu náladu a užívame si čas strávený s tými najbližšími. Tieto sviatky sú zároveň o láske. Čo však robiť v prípade, ak si single a žiadny partner ti takéto city neprejavuje?

Netreba vešať hlavu, prepadať panike alebo sa ľutovať. Nemusíš byť vo vzťahu, aby si si mohla záver roka vychutnať a cítiť sa pri tom dobre. Máme pre teba 6 tipov, ktoré ti pomôžu v tom, aby si si blížiace sa Vianoce mohla užiť a nepodliehať stresu z toho, že nedostaneš pod stromčekom štedrovečerný bozk.

Začni s vianočnou výzdobou trochu skôr

Veľa ľudí pripravuje stromček tesne pred Štedrým dňom. Čo keby si tento rok začala trochu skôr? Rozhodneš sa pre umelý alebo živý? Vyzdobiť si môžeš aj vchodové dvere, okná, poličky, miesto nad krbom, zábradlie alebo čokoľvek, čo sa v tvojej domácnosti nachádza.

Spríjemníš si tak prostredie, v ktorom tráviš najviac času a zároveň sa tak budeš cítiť oveľa príjemnejšie. Niektoré dekorácie si môžeš vyrobiť aj sama, vďaka čomu stráviš istý čas aj kreatívne.

Vyskúšaj nové recepty

Na internete, v časopisoch alebo v receptároch mám a babičiek nájdeš desiatky rôznych receptov. Klasika je klasika, no čo tak vyskúšať aj niečo nové? Koláče môžeš vyskúšať v zdravšej verzii a tiež môžeš oživiť aj vianočné menu.

S prípravou sladkých cukroviniek môžeš začať pokojne aj teraz, pretože niektoré suché pečivo chutí lepšie, keď chvíľu postojí, napríklad aj medovníčky.

Čas na vianočné filmy a seriály

Každý večer (alebo niekoľkokrát do týždňa) si môžeš vyhradiť večer na sledovanie vianočných filmov a seriálov. Okrem klasických, ktoré pozeráme každý rok, môžeš siahnuť aj po novinkách, ktoré si pripravil pre divákov napríklad aj Netflix.

Nemusíš ich pozerať sama, zavolaj kamošku a urobte si babský večer, prípadne stráv večer so sestrou alebo rodičmi.

Tráv viac času s rodinou

Keď už sme pri rodine, práve im môžeš v tomto období venovať viac času. Cez rok máš veľa povinností, tak by si im to mala vynahradiť aspoň teraz. Ak už bývaš sama, prespávaj u nich aspoň raz do týždňa. Mamina určite ocení, ak jej pomôžeš s vianočnými prípravami. Môžete sa tak viac zblížiť a užívať si prítomnosť jedna druhej.

Kúp si špeciálny darček

Kedy inokedy si dopriať niečo výnimočné, ak nie teraz? Keďže nemôžeš napísať Ježiškovi v podobe milujúceho partnera, pokojne si kúp niečo špeciálne ty sama. Niečo, na čo si sa tešila možno celý rok, no odkladala si to alebo si si na to šetrila. Vianoce sú predsa len raz do roka, tak sa môžeš trochu odviazať.

Pomôž niekomu, kto to potrebuje

Zakončime to niečím pekným. Predvianočné obdobie môžeš stráviť aj tak, že si ho spríjemníš ty sama, no nechcela by si urobiť niečo pekné aj pre iných ľudí? Môžeš sa zapojiť do pravidelných zbierok Koľko lásky alebo Vianočný zázrak.

Prípadne nakúp potraviny alebo teplé oblečenie ľuďom bez domova, pre ktorých je zima tým najhorším obdobím. Ak máš zbytočné oblečenie, kozmetiku alebo hračky, ktoré by mohli poslúžiť niekomu inému, oslov detské domovy alebo iné zariadenia, ktoré tvoju pomoc určite ocenia.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife