Žena má vzťah s cudzincom

Niektoré ženy si to nevedia ani predstaviť, pre iné je to v dnešnej dobe preferovanejšia voľba. Vzťah s cudzincom má svoje výhody aj nevýhody. Aj keď láske rozkázať nemôžeš, skôr, ako s niekým, kto pochádza z úplne inej kultúry, vytvoríš vážny vzťah, mala by si vedieť, na čo sa musíš pripraviť.

Samozrejme, je to veľmi individuálna záležitosť a líši sa to podľa toho, odkiaľ tvoj partner pochádza, aké má zázemie, vlastnosti, či skúsenosti so vzťahmi. Všeobecne však musíš rátať s týmito 3 záležitosťami, ktoré sa v takom vzťahu vyskytujú.

Vaše hodnoty sa môžu líšiť

Nielen tie aktuálne, ale aj také, na ktorých bude závisieť vaša spoločná budúcnosť. Napríklad, ty sa o pár rokov vidíš vo vlastnom dome, tvoj priateľ z Talianska si nevie predstaviť, že by si drahý dom kúpil. Musíš si uvedomiť, že rozdiely medzi vami sa môžu objaviť v tom, na čom ti najviac záleží. Vtedy sú na rade kompromisy a rešpekt.

žena rozmýšľa a muž si o ňu opiera hlavu
zdroj: Instagram/dirtybootsandmessyhair

Nie je rodina ako rodina

Či už tá tvoja alebo jeho, určite sa nájdu takí jedinci, ktorí s vaším vzťahom nemusia súhlasiť. Možno to povedia nahlas a možno ho budú bojkotovať potichu. Zároveň potrebuješ mať jasno aj v tom, ako sa v rodine medzi sebou správate. Ty môžeš mať s vašimi otvorený vzťah plný zábavy, no pri tej jeho budeš dbať na kultúrne záležitosti, ktoré môžu mať aj prísne pravidlá. Pri stretnutí s nimi si teda budeš musieť dávať pozor.

Chce to veľa trpezlivosti

Vzťah s cudzincom si vyžaduje veľa rešpektu, dôvery, komunikácie a trpezlivosti. Nielen kvôli jazykovej bariére. Každý z vás môže mať so vzťahmi iné skúsenosti a randenie sa naozaj líši aj v tom, z ktorej krajiny ľudia pochádzajú. Priprav sa na to, že si veľa vecí budete musieť vysvetliť „po lopate“. Už na začiatku si stanoviť pravidlá, hranice a vysvetliť, čo jeden od druhého očakávate a požadujete.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating