tumblr.com

Prečo mnoho rozumných dievčat chová lásku k úplným debilom a paradoxne, rozumní chlapci najčastejšie strácajú hlavy pre dievčatá, ktoré nepoznajú svoju vlastnú hodnotu ? V dnešnej dobe, často počúvam tú starú, dobre známu, otrepanú frázu “ale veď, protiklady sa predsa priťahujú“. Nie, nepriťahujú.

Stocksy_txp3613abd4Wmv000_Small_932305foto: elitedaily.com

Nedokážem pochopiť, prečo si 50% ľudí myslí, že vzťah založený na protikladoch je oveľa lepší, ako vzťah, v ktorom sú si dvaja ľudia podobní. Myslím si, že to nie je o skutočnom presvedčení a pravdivosti tohto „faktu“, ale ide skôr a domnievanie sa, že v takomto vzťahu nie je nuda a práve rozdiely sú to, čo mu dáva správnu šťavu. Musím vás však sklamať. Vôbec to nie je pravda.

Partneri sa majú dopĺňať. Niečo ako puzzle. Videli ste už niekedy v jednej krabici dva kúsky puzzle, ktoré do seba síce tvarovo zapadajú, ale sú úplne z iného obrázku ? Ja nie. A to isté sa deje aj v niektorých vzťahoch. Mnoho žien si hľadá práve takých mužov, ktorí sú ich presný opak, pretože si myslia, že vlastnosti, ktoré ony samy nemajú by si mali doplniť od svojej chýbajúcej polovičky. Avšak, to nie je vôbec potrebné.

Stocksy_txpba7c16167Qb000_Small_660677-1

foto: elitedaily.com

Láska má byť vyvážená. Priznávam, že nie je na škodu, ak majú dvaja ľudia niečo rozdielne, no to, čo ich spája by malo byť mnohonásobne silnejšie. Nemýľte si odlišnosť s protikladom. Nie je to jedno a to isté. Odlišnosti dávajú priestor na nové skúsenosti, kdežto protiklady sa navzájom negujú. Tak isto ako čierna s bielou, svetlo a tma alebo dobro a zlo. Čo očividne nemá žiadny efekt.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating