Photo by Savs on Unsplash

Leto sa konečne poriadne rozbieha a našou asi najobľúbenejšou činnosťou v tieto horúce dni je ležanie niekde pri vode. Ak patríš medzi tie ženy, ktoré túžia po peknej hnedej pokožke, určite si si už na opaľovanie našla čas. Azda každá z nás túži po tom, aby jej opálenie vydržalo čo najdlhšie. Ako na to? Dodržuj tieto kroky!

Hydratácia zvnútra i zvonka

Základom krásnej pokožky je jej pravidelná a poriadna hydratácia. Počas leta by si nemala zabúdať na dodržiavanie pitného režimu. A to nie len kvôli svojmu zdraviu, ale aj pokožke. Práve vďaka dostatočnej hydratácii zvnútra sa tvoja pokožka nebude vysušovať, a tým pádom ani lúpať, takže tak rýchlo neprídeš o svoje opálenie. Druhým bodom je jej hydratácia zvonka – používaj kvalitné telové mlieka po každom sprchovaní.

Radšej žiletkou

Epilácia strojčekom či voskom ťa síce zbaví chĺpkov aj s korienkami, no aj časti pokožky, takže postupne prichádzaš o tú vrchnú opálenú časť. Aj keď je to niekedy na nervy, pokiaľ si chceš opálenie udržať čo najdlhšie, skús používať radšej žiletku.

Správne krémy

Ako už bolo spomenuté, na hydratáciu pokožky správnymi krémami by si nemala zabúdať. Telové mlieka, masla, oleje,… na výber je toho skutočne veľa. Po dni na slnku stav na produkty, ktoré sú určené na pokožku po opaľovaní. Väčšinou totiž obsahujú zložky, ktoré opálenie podporujú. Na jeho udržanie sú na trhu aj špeciálne bronzové krémy. Čomu by si sa však mala vyhnúť sú pílingy. Tie ti opálenú pokožku zlúpu. Ak píling, tak len jemný a pred opaľovaním!

Jedálniček

Dôležitá vec, ktorú by si mala dodržiavať už niekoľko týždňov pred letnou sezónou. Vhodná strava má naozaj vplyv aj na opálenie. Obohať svoju stravu napríklad o mandle, lososa, avokádo, sóju či morčacie mäso. Tie totiž obsahujú tyrozín, ktorý pomáha pri tvorbe melanínu. Ďalej vsaď na potraviny, ktoré obsahujú vitamín E – ten je totiž vitamínom krásnej pokožky, a karotén, vďaka ktorému sa budeš opaľovať pekne dohneda.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty