instagram/zocrafting, oreo

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Posledný rok nie je veľmi šťastný. U ľudí stúpajú psychické problémy, chorých pacientov je tiež viac, spoločenský život zmizol a určite s ním utiekla aj tvoja motivácia niečo robiť.

Ak sú tvoje dni monotónne a nevieš, čo by si od nudy vyrábala, tvorila, sadila, piekla a varila, si tu správne. Tieto tipy ťa inšpirujú, aby si nestála na jednom mieste, ale aby si niečo podnikala.

Vyblázni sa s receptami

Skúšaj jedlá, na ktoré by si inokedy nemala čas, alebo sú pre teba moc zložité. Momentálne nemáš žiadnu výhovorku – v kuchyni môžeš stráviť celý deň. Vyskúšaj upiecť tieto dvojdňové cookies alebo brownies, no nie je na škodu sa naučiť aj slané jedlá. Oceníš ich neskôr, keď budeš mať rodinu.

Vyvolaj si fotky a založ si fotoalbum

My vieme, že v dnešnej modernej dobe máš všetky fotky v mobile. Čo však budeš robiť, ak sa ti telefón pokazí a o fotky prídeš? Takto budeš mať vždy na očiach svoje najkrajšie zážitky. Keď si zoženieš obyčajný biely fotoalbum, skvelá a kreatívna aktivita je, ak si ho vyzdobíš podľa seba. Môžeš si tam dopísať rôzne texty, nalepiť vtipné nálepky a odložiť nejaké staré vstupenky z predstavení.

Začni viac čítať/písať

Odkedy sa prešlo na online vzdelávanie a home office, určite si pero/knižku do ruky nechytila (iba v nutnom prípade). Začni znovu trénovať to, čo si kvôli pandémii zanedbala, alebo sa nauč kaligrafiu. Čítanie ti pomôže rozšíriť slovnú zásobu a dostaneš sa do fantastických svetov, ktoré by si inak nepoznala (ak si vyberieš fantasy literatúru).

Vyhoď z bytu nepotrebné veci

Vďaka upratovaniu sa ti bude v byte lepšie dýchať a budeš mať zo seba lepší pocit. Skráť si dni tým, že zoženieš veľké krabice a všetko, čoho si sa minimálne 6 mesiacov nechytila, vyhoď. Vnes si do života trochu minimalizmu. Toto video ťa naučí, ako udržíš svoj byt čistý stále.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife