Pixabay free photo from Pexels

Určite si už mala pocit, akoby si sa strácala. Hľadala si svoj smer a nevedela si kam ísť, či sú tvoje rozhodnutia správne, a ak nie sú, ako ich zmeniť. Prišla si na to? Lebo ja naozaj nie, aj keď som sa veľmi snažila, no prišla som na to, ako ich s pokorou a úsmevom prijať.

V mojom živote prišli chvíle, keď mojím strachom boli nové veci, noví ľudia, nové miesta. Bála som sa odísť zo svojho malého mesta. Bála som sa opustiť ľudí, ktorých som poznala, a hlavne miesta, ktoré som často navštevovala a nevidela v nich nič nové.

Všetky tie strachy ma prinútili zamyslieť sa nad mojím životom. Chcem ho naozaj takýto? V mojom živote bolo nesmierne veľa strachov, ktoré som vnímala z okolia. Každý deň to boli slová, ktoré ma prinútili ostať v mojej bubline.

Bála som sa opustiť ľudí, na ktorých som bola doslova pripútaná a nedokázala som nájsť svoj vlastný smer. Bol to môj ťažký osobný boj, no na jeho konci som veľa vecí pochopila.

zdroj: Photo by Pietra Schwarzler on Unsplash
Prišla som na to, že v živote je dôležité prijať samú seba s láskou. Je nesmierne dôležité vnímať svoje telo a prijímať ho také, aké je, a ak ho chceš zmeniť, tak ho prosím netýraj, ale rob to presne tak, aby bolo šťastné. Moje psychické zdravie sa začalo zlepšovať, keď som prestala vnímať slová ľudí, ktorí nevideli moje nočné, ale aj denné boje. Moje slzy, moje bolesti, ktoré pre mňa boli v tomto boji ťažkým orieškom na prijatie a pochopenie, prečo sa tieto veci stali. Pri týchto veciach som začala brať na vedomie hlavne moje rozhodnutia a moje myšlienky, ktoré boli najdôležitejšie. Chcela som viac ako len prijatie okolia. Chcela som prijatie samej seba.
zdroj: Photo by Diana Simumpande on Unsplash
V tomto nesmierne dlhom boji mi najviac pomohol môj priateľ, ktorý ma naučil nebáť sa vlastných rozhodnutí a teraz to chcem ja naučiť teba.

Nechcem, aby si sa bála vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Nechcem, aby si bola vo vzťahu, ktorý má chyby, ale nechceš ich vidieť, lebo sa bojíš byť sama. Nechcem, aby si sa trápila s ľuďmi, ktorí si nevážia tvoju osobnosť a ty sama sa prestávaš mať rada.

Nájdi svoj veľký strach a vystúp zo svojej komfortnej zóny. Odíď z mesta. Nájdi si nových priateľov. Choď na školu, ktorá bola tvojím snom a nie snom tvojich rodičov.

A vieš čo? Miluj svoje rozhodnutia viac, ako čokoľvek iné.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife