freepik.com

Neviem ako teba, no mnohých z nás už pravdepodobne aj zachránil a možno o tom ani nevieme. Beh je najlepšia terapia a lacnejšia ako psychológ.

V 21. storočí, kde sa každý niekam ponáhľa a vidí len cestu pred ním a aj tá sa mu občas v diaľke stráca. Nosíme najnovšie módne vychytávky, no city sa nenosia,  s kamenným výrazom v tvári prechádzame ulicami a občas sme ako roboti..

Keď za sebou doma zatvoríš dvere po celom dni, môže sa stať, že to občas na teba doľahne. Si unavená, nevládzeš, nemáš náladu a ani sama nevieš prečo… a možno práve prechádzaš nie práve najharmonickejším obdobím vo svojom živote. Si živý ľudský emotívny tvor a je úplne normálne, že sa občas necítiš najlepšie. Všetci sa tak občas cítime. Niekedy len tak, niekedy nám veci nevychádzajú ako by sme chceli, niekedy sa ľudia okolo nás nesprávajú ako od nich očakávame, a tak je prirodzenou reakciou z našej strany to, že nám nie je do spevu.

zdroj: pexels.com

Možno si myslíš, že nie je v poriadku, keď sa hneváš, keď si smutná, keď máš nervy.. je to v poriadku, všetky tvoje emócie, aj tie negatívne sú ok, pokiaľ to neprejde do denného stereotypu. Vtedy hovoríme o depresii a tá je v dnešnej dobe ako chrípka. Otázkou je ako sa s tým vyrovnávaš. Čo robíš preto, aby si bola psychicky zdravá?

Keď sa zle cítiš a máš v sebe prirodzený pud sebazáchovy, snažíš sa tento stav potlačiť, zabiť, oklamať a tak sa bežne stáva , že ľudia so „zlou náladou“ si idú napríklad vypiť, pretože majú v tej chvíli pocit, že im to pomôže. Ale nie, nepomôže. Vytriezvieš a si tam kde si bola. Ďalšou možnosťou je podporiť farmaceutický priemysel a povzbudiť sa ukľudňujúcim afrodiziakom“, ktorý ti oklame mozog, a tak sa na chvíľu budeš cítiť v pohode.

Alebo zvolíš tu prirodzenú cestu a spravíš niečo reálne pre seba, doplníš si chýbajúcu dávku endorfínov, ktoré sa vyplavujú po fyzickej aktivite, čiže športom – behom. Skús si zapnúť v mobile pesničky, ktoré máš najradšej ( nie nemusia byť tie depresívne typu No man no cry, ktoré si púšťaš vždy pred spaním a plačeš) a choď si vyvetrať hlavu a to doslova, aj keď sa ti nechce, veď nikto netvrdí, že musíš podať výkon hodný vrcholového športovca.  Pomôže ti to, možno nie hneď, ale pomôže. A maj sa rada, lebo so sebou budeš musieť žiť celý život 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness