Rozhodla som sa pre túto tému, pretože si myslím, že každý jeden z nás by to mal vedieť a ten, kto v tom nemal jasno, to zistí teraz. Je to dosť obsiahla téma, takže akýkoľvek názor a úsudky si na túto tému vytvoríš, pokojne sa o ne podeľ. Mali by sme každý svoj názor šíriť ďalej a učiť sa na všetkom. Je to len na vás, ako sa rozhodnete.

Rada píšem články, v ktorých sa môžem otvoriť a vyjadriť to, čo ma naozaj zaujíma a čo naozaj cítim. Píšem úprimne, no hlavne zo srdca. Zamyslime sa spolu na chvíľku. Objasníme si, o čo ide.

zdroj: unsplash.com

Žijeme vo svete, kde nám pripadá normálne, keď milióny ľudí umierajú od hladu. Mnoho ľudí si myslí, že všetko čo sa deje, je v poriadku. Kto sme? Celý náš svet je založený na peňažnom systéme. Ľudia stali sme sa oddelení od sveta, v ktorom žijeme. Zabúdame nato, kto naozaj sme a to nás robí nenásytnými zabijakmi túžiacich po moci.

Kto naozaj sme? Kto  nás ovláda?

Je táto spoločenská situácia naozaj nevyhnutná? Sme tak naučení, čo robiť, a čo nie, že mnohým nenapadne premýšľať o svete ako o celku, ako o atómoch spojených dokopy. Len my a náš svet. Naša drahá Zem. Naša matka. Naše všetko. Žijeme v kruhu každodenných rutín a starostí. Zabúdame na svoje vlastné šťastie, to čo nás robí naozaj skutočne spokojnými.

Vraždíme sa navzájom, zabíjame všetko, s čím nie sme spokojní. Len tak, pre svoje vlastné  uspokojenie alebo len preto, lebo to nazývame “tradíciou”. Naozaj takto  pomáhame našej planéte? Prečo to ľudia robia? Kvôli peniazom? Vykašlite sa na všetko materiálne. Žiadna moc, žiadne kúsky papierov.

zdroj: stocksy.com

Ste živý? To je vzácne. Nič nie je dôležitejšie,ako byť len, šťastný. Veď viete, poznáte ten pocit, keď ste šťastní. Cítiť sa dobre, vyspať sa konečne po dlhej dobe. Len tak objať niekoho a šíriť lásku.

Láska je to, čo potrebujeme. Musíme sa uzdraviť. Pospájať celky dokopy. Toto potrebuje náša drahá Zem.

Preto, mysli teraz na všetko čo miluješ a koho miluješ. Chceš aby tvoje deti vyrastali milované nie? Tak ich uč úcte k všetkému živému, aby mohli do tohto “pokazeného” sveta prinášať viac lásky a menej nenávisti, viac štedrosti, menej lakomosti.

Aby si sa len tak, mohol pozrieť do zrkadla a povedať ,,Dokázal som to.“

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.