Vedela som, že ti nemôžem brániť. Že, ak ťa naozaj ľúbim, musím ti to dokázať práve tým, že ťa nechám ísť. Odchod do zahraničia bol pre teba obrovskou príležitosťou a hoci som ti tisíckrát chcela povedať, aby si nešiel, strach z okamihu, kedy by si to spätne oľutoval, bol jednoducho väčší.

Ťažko som zadržiavala slzy, a keď si mi naposledy zamával, cítila som sa, akoby niekto odtrhol kus môjho srdca.

Pamätám si prvé slová mojich “kamarátok”. Vraj je to nemožné, vraj si tam niekoho nájdeš, vraj sú všetci chlapi rovnakí. Verila som, že ty ten typ nie si. Vedela som to. Ale tie slová ma zožierali a ťažko som hľadala spánok.

Až som sa jednej bezsennej noci rozhodla. My to zvládneme!

Vedela som, že na príjazdovej ceste tvoje auto neuvidím. Vedela som, že ma neprekvapíš kyticou kvetov pri dverách môjho domu. Ale vedela som ešte jedno, si najlepší muž, akého som kedy stretla a z týchto okolností vyťažím jednoducho maximum.

A tak sme objavili úplne nový rozmer nášho vzťahu. Naučili sme sa nielen vážiť si viac jeden druhého, ale predovšetkým nám paradoxne odlúčenie pomohlo žiť naplno.

Ako sme to zvládli a ako to podľa mňa môže zvládnuť ktokoľvek?

1.  Všetko je o komunikácií

Vieš, čo som si vždy myslela o láske cez internet? Že tá skutočná nie je možná, pretože necítiš jeho vôňu, necítiš jeho dotyk. A stále si za tým stojím. No aj cez internet sa môžeš zamilovať do duše. A ja som vedela, že hoci nám bude vzájomná blízkosť chýbať, spája nás niečo oveľa hlbšie.

A tak sme robili všetko, čo sme mohli. Zaplatila som si poriadny balík dát do telefónu a volali sme spolu takmer každý deň. Cesta zo školy na intrák sa stala časom, kedy sme spolu zdieľali zážitky. Ty si mal ráno, ja poobede, bol to náš stanovený čas, ktorý nič nemohlo narušiť.

View this post on Instagram

Rainy mornings

A post shared by TheCoupleGoals (@couplegoals) on

TIP: 4ka ti dá za 10 eur až 10 gb dát!

2. Vyťažili sme z nevýhody výhodu

Nikdy sme priveľmi necestovali. Áno, cestovanie láka, no užívali sme si viac drobnosti. Na jednu stranu dobre, na druhú stranu škoda. No keď si bol preč, bol najvyšší čas to zmeniť. Stretli sme sa na polceste, prenajali si na týždeň menší byt cez Airbnb a strávili nádherné obdobie v Londýne. Objavili sme spolu čaro cestovania a strávili spolu tak hodnotný čas, že by možno aj ten rok bez seba vynahradil. Naučila som sa, že nie je dôležitá kvantita, ale kvalita stráveného času.

3. Objavili sme čaro cestovania

Bála som sa, že cestovanie nebude možné. Napriek tomu, že veľmi chcem, nedokážem všetky tie cesty zaplatiť. Jednoducho som tú diaľku vnímala ako niečo neprekonateľné.

Dnes už viem, že nie. Naučila som sa orientovať sa v informáciáh a zistila som, že na to, aby človek spoznával svet, nemusí minúť celý majetok. Každý deň som cez Skyscanner sledovala, porovnávala a skúmala, ako a kedy sa môžeme najbližšie stretnúť. Tak ma to pohltilo, že som rýchlo začala pozerať aj iné možnosti a čoskoro som už plánovala výlet v Barcelone s kamoškou.

Dobrodružstvo a nové zážitky mi pomohli prečkať celý ten čas omnoho jednoduchšie.

O 2 týždne si konečne doma. A ja som za ten rok vďačná. Áno, nesmierne si mi chýbal. No náš vzťah ustál túto skúšku a bude oveľa silnejší, než kedykoľvek predtým. Aj preto, že som konečne začala žiť a vážiť si samú seba.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.