unsplash.com

Či už sa snažíš spáliť tuky, vypracovať si svaly alebo len chceš byť zdravšia, chce to veľa námahy a najmä odopierania si niektorých vecí.

Mám na mysli alkohol v podobe osviežujúcich letných drinkov na terase. Ak ich piješ dosť často a popritom nezdravo ješ, nečakaj od svojho tela zázraky. Tvoja snaha v posilňovni je márna. Netvrdím teraz, že by si mala jesť iba zdravé potraviny, všetko je to najmä o rovnováhe.

Veľkým problémom je u väčšiny ľudí práve alkohol. Nevieš si ani predstaviť, koľko kalórií je v jednom poháriku. Niektoré drinky obsahujú až 7 kalórií v jednom grame a k tomu všetkému ani nemá žiadnu nutričnú hodnotu.

Je mi jasné, že sa ho určite nechceš vzdať, no ak ho piješ pravidelne, niekoľkokrát do týždňa, mala by si jeho konzumáciu trošku prehodnotiť. Pretože pitím alkoholu zabraňuješ spaľovaniu tukov. Nie je žiadnym tajomstvom, že po vypití niekoľkých pohárikov ti zachutia kalorické jedlá a na druhý deň sa ti nechce cvičiť.

zdroj: unsplash.com

Plánovala si ísť do fitka, no kolegovia ťa nečakane pozvali na jedno vínko. Čo robiť? Nemusíš sa obviňovať z toho, že si vynechala jeden tréning, to ti fakt neublíži. Zabav sa trošku a socializuj sa. Raz za čas to všetci predsa potrebujeme.

Schudnúť a piť alkohol je aj napriek tomu možné. Kľúčom k úspechu je najmä to, aby si si dávala pozor na množstvo. Je pravda, že nie vždy vypijeme iba jeden – dva poháriky, ako sme plánovali. No tajomstvo chudnutia, keď chceš popri tom piť tkvie v množstve alkoholu, ktorý vypiješ. Pretože menej je niekedy viac a s takýmto prístupom môžeš piť alkohol, ktorý ti chutí bez toho, aby si sa pozerala na jeho kalorickú hodnotu.

Je pravda, že niektoré drinky majú v sebe menej kalórií, no to neznamená, že by si ich teraz striktne mala piť. Stále môžeš siahnuť po tom, čo ti skutočne chutí. Je to jednoducho o tom, koľko toho vypiješ. Hoci môže byť pre tebe lákavé neísť do fitka, nerob to. Nezabúdaj tiež na zdravé stravovanie, len tak dosiahneš svoj vytúžený cieľ.

Hovorila si si, že konečne prestaneš s tými nočnými náletmi na chladničku? Vieš, že je to v podstate nereálne, ak prídeš po polnoci domov a čaká ťa tam hromada navareného jedla. Kebab, vyprážaný syr či zemiakové lupienky. Ak toto všetko nevyhádžeš do koša, nečakaj, že schudneš.

zdroj: unsplash.com

Ja viem, že po dobrej párty dostaneš chuť na niečo naozaj mastné a kalorické. No tieto zlozvyky je oveľa jednoduchšie zmeniť. Plus sa na druhý deň budeš cítiť lepšie.

Alkohol by si mala zapíjať vodou. Neudrie ti do hlavy až tak a nestratíš nad sebou kontrolu. Nie je žiadnym tajomstvom, že najlepším liekom na opicu je predsa voda.

Prečo by si nemohla pri večerných potulkách s kolegami či priateľmi skončiť na nealkoholickom drinku? Však zabaviť sa dokážeš aj bez alkoholu, či nie? Rozhodne to vyskúšaj. Prestaň počúvať rôzne „rady“ tvojich priateľov a buď celý večer na nealkoholických drinkoch. Ver mi, zabavíš sa tak či tak.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness