Photo by Nathan Cowley from Pexels

Nie je umenie schudnúť za krátky čas veľa kilogramov, umenie je udržať si hmotnosť po schudnutí. Tieto ženy to dokázali a ukážu ti ako sa popasovať so stratou pevnej vôle.

„Mám slabú vôľu, to jednoducho nedám!“ „Nikdy som nevydržala dlhšie ako dva mesiace, načo sa budem premáhať?!“ Ak si si toto, alebo niečo podobné povedala aj ty, tak neprestávaj čítať. Každá z nás sa niekedy dostane do stavu akéhosi pokušenia podľahnúť všetkým tým sladkostiam, ktoré na nás číhajú zo skrinky.

Avšak netreba sa opúšťať nad jedným zlyhaním, pretože ako sa hovorí: „Jedno zdravé jedlo z teba neurobí zdravého človeka, rovnako ako ani jedno nezdravé jedlo ťa neurobí tučnou!“My tu pre teba máme ženy, ktoré to dotiahli skutočne ďaleko či už mentálne, alebo na základe vonkajšej krásy.

Barbora Gamanová

Jedna z najznámejších premien v Slovenskom fitness svete. Prezradila, čo všetko musela urobiť, aby sa dostala k postave, ktorou sa pýši dnes. V prvom rade vyradila sladené vody, ktoré obsahujú nadmerné množstvo cukru, rovnako ako aj sladkosti či slané pochutiny. Nakoniec dodáva, že bez pohybu by to nešlo.

View this post on Instagram

No čo poviete ? Kde som nechala výhovorky ? O čo som lepšia ako ty ? O nič ! Keď som to dokázala ja, zvládneš to aj ty !! ☝🏻 chod na to rozumne, nechci zazraky, maj vyváženú pestrú stravu, hýb sa, maj sa rad a začnú sa diať zázraky 💋😈 . A kebyže to stále nefunguje tak sa môžeš zveriť do mojich rúk a ja ti rada pomôžem ☝🏻 viac info správa 🙊💁🏻‍♀️ . . . . . . . . . . . . . . . . #gamsproducts #fitness #fit #TagsForLikes #TFLers #sen #BarboraGamanova #fitspo #workout #chudnutiezdravastrava #cardio #gym #train #training #slovensko #gamanovabarbora #healthy #instahealth #gams #coconutbar #summer #motivation #vytrvalost #determination #lifestyle #diet #getfit #slovakgirl

A post shared by Barbora gamanová (@chudnutie_zdrava_strava) on

Katarína Makkaiová

Jej premena je rovnako neuveriteľná a zároveň ti môže slúžiť ako dôkaz, že všetko sa dá. Či už sa jedná o schudnutie, alebo navrátenie sa k zdravej váhe. Pretože Katka si prešla oboma problémami. Nielen, že je odrazom človeka s pevnou vôľou, ale je aj nutričnou poradkyňou a coachom pre ženy, ktoré potrebujú schudnúť a vyformovať postavu.

View this post on Instagram

The scale doesn’t dictate how happy you are 93ish Kg’s hated myself 59kg’s I thought I’ve achieved what I always wanted. Surely being skinny and looking like a ironing board brings happiness. Although inside hated myself 69kg’s finally starting to love myself for who I’m with my imperfections. They’re freaking awesome some of them 🙊 This time I’m working not only only on outside but on inside too. Used to hate for years how tall I’m (5’10 is quite tall for a girl) now I love it ❤️ So next time you give yourself a goal weight think. Will it really make you truly happy?! It’s only a fecking number and if you don’t deal with what’s going on inside you won’t be happy no matter what the number says. To číslo na váhe Vám nepovie aký ste šťastný. 93ish kg nenávidela som sa 59kg dosiahla som čo som stále chcela, veď som vyzerala ako zehliaca doska, bola som na seba hrdá ale nebola som šťastná vo vnútri. 69kg tentokrát pracujem nielen na zovňajšku ale hlavne vnútrajšku a som asi najšťastnejšia a najspokojnejsia sama so sebou. Mám milión chýb a mám ich rada 🤣 Robia ma inou. Strasneeeee dlho som neznášala svoju výšku. Mat 179cm na babu je dosť ale viete čo? Šak to je už ako super 😬 Čiže najbližšie si povieš že musíš dosiahnuť neviem aké číslo na váhe tak sa zamysli. Budeš naozaj šťastná? Ak nezapracuješ na vnútrajšku môžeš koľko chceš makať na vonkajšku šťastná nebudeš. Tam musí byt balans medzi vnútrom a zovňajškom. Ako to máš s tou váhou ty?

A post shared by K A T K A – Fitclan Coach (@dangerousmissk) on

Lucie Minářová

Z českej scény sme pre teba vybrali Lucku z jedného prostého dôvodu. Je to chodiaca motivácia! Dokáže ti, že aj keď skutočne nemáš náladu urobiť ani jeden drep či brušák, tak ho spravíš, pretože ťa jej energia dostane úplne do iného vesmíru. Táto žena si prešla kade čím, ale práve vďaka tomu dokáže pomáhať ženám, ktoré si neveria, alebo nemajú zdravie v poriadku. Taktiež natáča videá na YouTube a nahráva podcasty pod názvom The Health Tapes, ktoré si určite musíš vypočuť!

View this post on Instagram

From growing up as a happy and pretty active kid, series of couple unlucky events happened and I kind of ended up spliting myself into two parts. One was good in studying at university, had a lot of friends, travelled, had a nice relationship and amazing family. The second was not able to be alone, hated her body and covered all the emotions in binge eating and bulimia. For more than 2 years noone on Earth knew about this second part of me. My fight with eating disorders started. From binge eating and throwing up even couple times a day, to obsessive over-exercising, orthorexia and fear of carbs and "unhealthy" foods. Keeping myself in caloric deficit for such a long time and of course losing my period for a couple of years. About this and even more I finally decided to talk to you guys. I waited for more than a year after promising you this video since I wanted to be 100% sure I am healthy, disorded-free and I can send to the world the best message about eating disorders I can 🙌 My eating disorder story in now live on my Youtube channel 🎥 Link in my bio. If you are fighting eating disorder trust me, you can do this. I was hopeless too, I thought that was my life and that I can't be helped. I want my story to inspire you everything is possible and I believe in you ❤ Just let someone help you.

A post shared by LUCIE MINÁŘOVÁ (@luciemin) on

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness