unsplash.com

Žijeme vo svete, ktorý nám ustavične hovorí, že potrebujeme pracovať viac, mať viac a byť väčší. Ale pritom zabúdame na staré známe porekadlo: Menej je niekedy viac. Ak máš niekedy problém s chaosom vo svojom živote, vyriešia to tieto tipy:

Preruš kontakty s toxickými ľuďmi. Ak ťa niekto neustále vytáča, nemáš ho rada a vieš, že sa s ním nechceš baviť a nič dobré ti neprináša, je čas zhodnotiť, či ten človek v tvojom živote má zmysel. Je zbytočné zaťažovať sa ľuďmi, ktorých nemáš rada a strácať tak čas.

Neprokrastinuj. Neprokrastinovať je ťažké, no dá sa to ovládať. Prestaň odkladať veci na neskôr, ak sa ti to zdá ťažké, skús sa vždy motivovať a obmeňovať. Ak máš nejaký sen, ktorý chceš v živote dosiahnuť, napíš si to na papier a k tomu aj všetky kroky, ktoré musíš k dosiahnutiu svojho cieľa podniknúť. Ak si ich vieš napísať teraz, vieš aj na svojom sne začať pracovať. Tu a teraz.

zdroj: unsplash.com

Pravidelne si upratuj a trieď veci. Minimalizuj svoje veci, poriadok ti bude omnoho viac vyhovovať. Pretrieď si veci, ktoré nosíš a ktoré vlastníš. Nechaj si len tie najlepšie, kvalitné a tie, v ktorých sa cítiš dobre. Ostatné veci daruj niekomu alebo ich posuň ďalej. Budeš mať aj oveľa lepší pocit.

Pracuj na sebe. Pracuj na tom, aby si bola lepším a vzdelanejším človekom, na tom, aby si sa dobre cítila vo svojom tele a pracuj na sebe ako na nejakom projekte. Budeš so sebou oveľa spokojnejšia.

Vždy rieš situácie. Neodkladaj si zlé veci na neskôr, pretože ťa to bude trápiť celý čas a budeš na to neustále myslieť. Záležitostí, ktoré sú zlé, rieš najskôr, aby si tak mala neskôr už pokoj.

Dopraj si prestávky pomocou cvičenia. Ver či never, cvičenie pomáha podobne ako spánok. Pomôže ti koncentrovať stav mysle a prevetrať si hlavu počas študijných prestávok. Na začiatok stačí 10-minútový beh sem a tam.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife