gettyimages.com

Modelky Victoria’s Secret milujú švihadlo. Milujú ho aj profi boxeri a milujú ho aj najlepší basketbalisti sveta. Ja milujem švihadlo. Je to tá najšikovnejšia vec na svete a nepotrebuješ žiadnu predraženú posilňovňu.

Tu je 5 dôvodov, prečo by som odporučila švihadlo každému.

Skákať môže každý

Či už cvičíš 6-krát týždenne, alebo vôbec, švihadlo bude vždy výzvou. Ako začiatočník by si mala začať 5 minútami a postupne pridávať po minúte naviac. Alebo si nastavíš čas a budeš sa sústrediť na to, aby si v tomto časovom okne preskočila švihadlo čo najviac krát.

Udrží tvoj tep vo vysokých číslach

Švihadlo je skvelým prostriedkom na aktívny odpočinok medzi cvikmi. Medzi jednotlivými cvikmi si jednoducho zaskáčem, aby som udržala tep vo vysokých číslach, čím spálim oveľa viac tuku a pomáham budovať svaly.

5229f6a0b617673dc6cafd2a1bc955a6 pinterest.cm

Je to najefektívnejšie kardio

5 minút na švihadle sa môže rovnať 1 – 1,5km behu. Je to skvelá alternatíva pre tých, pre ktorých je beh trápenie.

Si sústredená

Skvelé na švihadle je práve to, že sa musíš sústrediť. Ak bežíš, alebo bicykluješ, jednoducho si ideš svoje tempo a čoskoro aj zabudneš, že vôbec cvičíš. Pri švihadle musíš byť neustále v strehu, dávať si pozor na timing a na každý jeden skok.

Je prenosné

Toto asi nemusím vysvetľovať. So švihadlom vieš precvičiť mnohé partie a strčíš ho jednoducho do kabelky, alebo aj do vačku.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness