Photo by Tamara Bellis on Unsplash.com

Chystáš sa v najbližšej dobe na rande a nevieš, aký účes máš zvoliť? Inšpiruj sa týmito štyrmi jednoduchými účesmi, ktoré pôsobia neuveriteľne romanticky a ani ti nezaberú toľko práce:

Čelenka z vlasov

Rozdeľ si vlasy na polovicu a na hlavu si nasaď čelenku z gumičky. Jednotlivé pramene vlasov zatoč do čelenky tak, aby si ju nimi zakryla. Pokračuj, až kým nezakryješ celú čelenku, nezakrývaj však jej predok. Ostatné vlasy si nechaj voľne spustené či prehodené na jednu stranu, alebo z nich zapleť rybí cop. Ten spravíš tak, že si vlasy rozdelíš na dve polovice a prepletáš tenké pramienky vlasov – raz z jednej polovice, raz z druhej. Okolo tváre si spusti dva pramene vlasov, aby účes vyzeral krajšie a dievčenskejšie.

Zapletená čelenka

Zober si tenký kúsok vlasov pri čele, rozdeľ ho na tri polovice a zapleť z neho klasický copík. Pokiaľ túžiš po väčšom objeme vlasov, pri temene hlavy si natupíruj zopár prameňov. Aby copíky boli väčšie, pomaly popoťahuj každý jeden prameň, z ktorého sú zapletené. To isté urob aj na druhej strane hlavy. Zober oba copíky a pripni si ich sponkami na temene hlavy. Ostatné vlasy natoč pomocou kulmy.

Polovičný copík

Pokiaľ máš od prírody rovné vlasy, natoč si ich pomocou kulmy. Zatoč si tri pramienky na boku hlavy pomocou dvoch prstov ich natupíruj a upni sponkami. Roztiahni ich prstami, aby boli opticky väčšie a pripni sponkou. Na druhej strane hlavy urob presne to isté a takto oba pramienky upni na temene hlavy. Na ich konci urob akýsi falošný uzlík, ktorý tiež zafixuj pomocou sponiek.

Romantický účes

Natoč si vlasy pomocou kulmy a na temene hlavy si zapleť tenký copík. Pramienky zo obidvoch strán zatoč, popoťahuj ich aby pôsobili hustejšie, prestrč ich cez zapletený cop a pripni sponkou. To isté urob aj na druhej strane a pokračuj, až kým zapletený cop úplne nezakryješ.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty