weheartit.com

Áno, možno ťa téma „eko, bio, zero waste“ už otravuje, no v skutočnosti je veľmi dôležitá. Byť ekologický neznamená žiť niekde mimo civilizácie bez elektriny, ale žiť stále v svojej komfortnej zóne, no akosi prijateľnejšie pre našu matičku Zem. Toto sú jednoduché tipy, vďaka ktorým sa ti naša planéta a tvoja peňaženka rozhodne poďakujú.

Taška na nákup. Plátenka, ktorú môžeš nosiť stále v kabelke alebo ruksaku. Šetríš prírodu aj svoj finančný stav. Taktiež nezabudni na vrecúška na ovocie, zeleninu či pečivo.

Drevená žiletka. Kov a plast, ktoré tvoria žiletku sa nedajú rozložiť. Drevená žiletka je síce investícia, no vráti sa ti to za pár týždňov tým, že si nemusíš kupovať stále novú jednorázovú žiletku a chrániš tak aj našu planétu.

Tampóny na odstraňovanie make-upu. Môžeš si kúpiť bio bavlnu, ktorá rozloží oveľa rýchlejšie alebo uháčkovať si niekoľko tampónikov, ktoré môžeš skrátka hodiť do práčky. Šetríš životné prostredie a taktiež potešíš aj tvoju peňaženku.

zdroj: weheartit.com

Látkový kapesník. Opäť vec, ktorá sa derie do popredia. Nie je to len prežitok našich dedov, ale vec, ktorú skrátka len vyperieš a opäť tým ušetríš niekoľko eur. Ak si myslíš, že je to nehygienické, zaobstaraj si skrátka viac kapesníkov.

Používaj sypaný čaj. Je omnoho ekologickejšie používať sypaný čaj do kovovej nádobky. V klasických sáčkových čajoch je zbytočne veľa materiálu a taktiež plastu, ktorý vlastne luhuješ a neskôr to aj piješ.

Nakupuj v bezobalových obchodoch. Je skvelé, že sa otvára stále viac a viac bezobalových obchodov a drogérií, kde si skrátka donesieš obaly zo šampónov a „načapuješ“ si svoj šampón alebo sprchový gél do toho istého obalu.

Zubná drevená kefka. Nájdeš ju v rôznych drogériách aj bio obchodoch. Stojí okolo 3 až 4 eur. Zubné kefky by sa mali vymieňať každé ročné obdobie, čiže 4-krát do roka. Tvoju peňaženku teda táto zubná kefka naozaj nezruinuje.

Sklenená alebo kovová fľaša. Kúpiš ju naozaj na rôznych weboch alebo v obchodoch. Vyber si však tú, ktorá má obal, aby sa ti tak pri páde nerozbila.

Ak sa chceš inšpirovať rôznymi youtuberkami, ktoré tento životný štýl aj žijú, odporúčame tieto videá:

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife