Lesklá pleť. Veľký problém takmer každej z nás. Snažíme sa ju všemožne zakryť rôznymi vychytávkami, ktoré nie vždy fungujú podľa našich predstáv. Určite mi však dáš za pravdu, že je lepšie sa jej zbaviť raz a navždy, ako ju neefektívne maskovať každé 3 hodiny. Pripravili sme preto pre teba pár tipov od dermatológa, ktorý ti poradí ako s ňou skoncovať.

1. Na čistenie pleti použi prípravok s obsahom kyseliny saliciovej

Ak sa zvykneš vyhádzať, použi prípravok na čistenie pleti, napríklad pleťovú vodu, ktorá bojuje proti akné a udrží tvoju pokožku dlhšie matnú. Vyber si taký prípravok, ktorý obsahuje 2 % kyseliny saliciovej, lebo tá dokáže rozložiť olej v tvojich póroch, no zároveň pleť nevysušuje.

2. Vzdaj sa mejkapu

Mejkap predstavuje veľkú záťaž pre tvoju pleť. Dostáva sa ti do pórov, upcháva ich, a preto následne produkujú ešte viac oleja. Skús mejkap vymeniť za tónovaný zvlhčujúci prípravok, ktorý obsahuje silikóny, ten vytvára na pleti ochrannú bariéru a na drží na nej neporušene.

3. Používaj šetrný píling aspoň raz týždenne

Len preto, že má tvoja pleť sklony k prehnanému mastneniu sa, neznamená, že musíš používať píling, ktorý je drsný. Vyber si taký, ktorý jemne odstraňuje odumreté bunky a nenarúša štruktúru pleti.

4. Na opaľovacom kréme nešetri

Dostatočné množstvo prípravku (čo pre tvoju pleť predstavuje jednu čajovú lyžicu), prekvapujúco, pomáha proti mastneniu a lesknutiu. Vystavovanie sa slnečnému žiareniu vyťahuje z pleti vodu zatiaľčo sa zväčšuje počet mazových žliaz. Vyber si taký čo obsahuje denaturovaný lieh, vďaka nemu je pleť matnejšia.

5. Používaj primer bez obsahu oleja

Skús si ho rozmazať po T-zóne pred každým nanášaním mejkapu. Takto ti vydrží dlhšie bez známky lesknutia na pleti. Takisto pomáha vyhladiť póry.

6. Zdravá strava je základ

Miešané nápoje a korenisté jedlá sú jednými zo spúšťačov tvorby mazu. Rozširujú krvné cievy a kvôli tomu sa potíš. Je potrebné obmedziť sa na jeden koktejl za noc a jedno korenisté jedlo do týždňa. Nalaď svoje chute na zeleninu ako je mrkva, melón a špenát, ktoré obsahujú veľa vitamínu A a spomaľujú produkciu kožného mazu.

zdroj: unsplash.com

7. Nezabudni na pleťový krém

Jeho používaním udržuješ produkciu kožného mazu pod kontrolou, radšej ho pri svojej denne rutine nevynechávaj. Ľudia si myslia, že ak majú mastnú pleť, nemusia používať žiadny krém. Dnes už existujú prípravky a zložky, ako napríklad kyselina hyalurónová, ktoré dokážu udržať rovnováhu medzi mazom a vodou v pleti.

8. Nevynechaj tonizačnú vodu

To najlepšie čo môžeš urobiť, je zaradiť tonizačnú vodu do svojej kozmetickej tašky, reguluje totiž produkciu mazu v pokožke. Pripravuje pleť na ďalšie vrstvy, ktoré na ňu nanesieš.

9. Nepreháňaj to s nočným krémom

Zaraď spiatočku, pleť potrebuje dýchať! Ak používaš na noc krém, vymeň ho za mlieko. Ak používaš mlieko, bude ti stačiť hydratačné sérum. Zníž nánosy prípravkov a nechať pleť odpočívať.

10. Vymeň svoj terajší mejkap za ten s obsahom minerálov

Tradičné minerálne mejkapy zmatňujú pleť, no tiež znižujú viditeľnosť drobných chybičiek, rozjasnia pleť a neupchávajú pleť, čo je bod k dobru. Poskytujú počas celého dňa krásny matný finiš bez lesku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.