Unsplash/Taisiia Stupak

Kedysi sme niekoho, kto sa nám tajne páči, nazývali platonická láska alebo objav, dnes je to crush. Anglické slovíčka sa u nás udomácňujú a používajú sa najmä v slangu. V našich nedávnych článkoch sme ti dali tipy, čo robiť, ak si v blízkosti svojho „crusha“ stále nervózna a ako ho môžeš pozvať von, keď sa ti nechce čakať na to, aby prvý krok urobil on.

Dnes sa zameriame na to, ako môžeš zistiť a odhaliť, či sa mu páčiš aj ty a či k tebe začína niečo cítiť. Niekedy je to jasné ako facka, inokedy si musíš všímať aj úplné detaily.

Týchto 7 vecí je neklamným znakom, že mu nie si ľahostajná. Ak konečne naberiete odvahu a o svojich vzájomných citoch prehovoríte, môže z toho vzniknúť aj niečo viac.

Vyhľadáva tvoju spoločnosť

Uprednostňuje osobný kontakt a ak by to bolo možné, trávil by s tebou viac času. Odprevadí ťa, ak niekam ideš, ponúkne ti pomoc, pomôže s ťažkým nákupom alebo ti ponúkne odvoz (ak má svoje auto). Skladá ti komplimenty, chce ťa rozosmiať a zároveň sa smeje na tvojich vtipoch.

Píše ti, keď nie ste spolu

Ak náhodou nie ste spolu alebo sa dlhší čas nestretnete, chce s tebou ostať v kontakte aspoň cez správy alebo telefonáty. Odpovedá takmer okamžite, takže sa ti nestane, že by si celý deň musela čakať na jeho správu. Humor si udržiava aj v správach, posiela ti vtipné memečka, lajkuje ti fotky a reaguje na storky. Vie o všetkom, čo pridáš na sociálne siete.

Jeho reč tela hovorí jasne

Vyhľadáva očný kontakt a keď sa rozprávate, celý čas ti pozerá do očí. Usmieva sa pri tebe viac ako pri iných ľuďoch. Snaží sa byť vždy blízko teba a nenápadne sa ťa zľahka dotýka. Zároveň však môžeš cítiť jeho miernu nervozitu, ktorú (kvôli tebe) má.

Zaujímajú ho detaily o tebe

Pri rozhovoroch vieš, že ťa naozaj počúva, pretože sa ťa často pýta na rôzne detaily. A čo je ešte lepšie, pamätá si všetko, čo si mu predtým o sebe už spomenula. Chcel by ťa dobre spoznať a odhaliť, aká si v skutočnosti.

Nepáči sa mu, ak si s niekým iným

Ak tráviš čas s inými mužskými kamarátmi, cíti sa trochu nesvoj. Niekedy to zachádza až do žiarlivosti. Keďže ťa berie viac ako kamarátku a chcel by s tebou niečo mať, nepáči sa mu predstava, že si s niekým iným. Zbytočne ho preto neprovokuj.

Hovorí o tebe kamarátom

Jasným znakom je aj to, že o tebe rozpráva iným ľuďom, zväčša svojim najbližším kamarátom. Možno máte nejakých spoločných priateľov a nenápadne sa pred nimi preriekne. Je mu však jasné, že sa jeho záujem o tvoju osobu dostane priamo k tebe.

Chce, aby si ho lepšie spoznala

Nielen, že chce spoznať on teba, ale bol by rád, ak by si o ňom vedela niečo viac aj ty. Je k tebe úprimný a otvorený a prezradil ti veci, ktoré o ňom nevie nikto alebo len najbližší. Ak by si pre neho nič neznamenala, určite by to nerobil.

Ak si teraz vďaka týmto znakom zistila, že vaše sympatie sú vzájomné, neboj sa urobiť prvý krok. Je viac než jasné, že sa máte radi a takéto priateľstvo veľmi ľahko posuniete na ďalšiu úroveň. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating