Unsplash/Erik Lucatero

Začnú sa ti potiť ruky, očervenieš, je ti teplo, vyschne ti v krku a nevieš nájsť správne slová. A to všetko len preto, že sa v tvojej blízkosti objavil tvoj crush. Aj tebe sú tieto pocity známe?

Nervozita je niečo, s čím sa musíme vysporiadať pomerne často. Dokonca, aj keď už budeš vo vzťahu, budeš niekedy nervózna. V našom nedávnom článku sme hovorili o 7 situáciách, kedy sa tak cítime najčastejšie.

Ako však zabrániť tomu, aby si sa v blízkosti svojej platonickej lásky nesprávala ako blázon a neurobila na neho zbytočne zlý dojem?

V prvom rade sa niekoľkokrát zhlboka nadýchni a vydýchni. Prípadne napočítaj v mysli do 10. Trochu sa upokojíš, spomalíš a ukľudní sa aj tok tvojich myšlienok. Nemala by si mu dať takto najavo, čo s tebou robí jeho prítomnosť.

Nezízaj neustále. Tvoj pohľad môže vycítiť a bude si myslieť, že ho stalkuješ. Najmä vtedy, ak rýchlo sklopíš zrak a budeš sa tváriť, ako keby sa nič nestalo.

Veľmi dôležité je usmievať sa. Pekný úsmev dokáže urobiť dojem a ľahšie sa ti podarí získať si jeho pozornosť. Usmievať sa, keď si nervózna, bude zo začiatku možno náročné, no postupom času ti to pôjde lepšie a lepšie.

Ak o sebe viete a nie ste len dvaja neznámi, dôležité je to, ako sa budeš správať pri rozhovore s ním. Buď sama sebou. Nesnaž sa ho okúzliť niečím, čo nie je pravda, pretože skôr či neskôr by to prekukol. Radšej mu ukáž, čo máš naozaj rada, pretože tvoja úprimnosť a autentickosť ho môžu osloviť oveľa skôr.

Zasmej sa na jeho vtipoch. Vďaka humoru sa budeš môcť ľahšie uvoľniť a v jeho prítomnosti už nebudeš tak veľmi nervózna. 

A čo je najdôležitejšie, zapamätaj si všetky tieto veci, aby si pri najbližšej prítomnosti mala šancu urobiť na neho dobrý dojem a získať si ho. Namiesto nervozity ukáž svoje sebavedomie a uvidíš, že sa pre neho staneš neprehliadnuteľnou.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating