Unsplash/Charly Pn

Asi každá žena túži po dokonalom vzťahu. Niekedy však máme trochu vysoké očakávanie a predstavujeme si vzťah taký, ako vidíme možno len vo filmoch.

Týchto 7 znakov ti ukáže, že k takýmto náročným ženám patríš aj ty sama.

Myslíš si, že sa všetko točí okolo teba

Samozrejme, že pre svojho priateľa by si chcela byť vždy na prvom mieste. Musíš však pochopiť, že aj on má svoje vlastné záujmy a rád by mal nejaký čas aj pre seba. Nemôže sa ti preto venovať 24 hodín denne. Ty sama by si mala mať tiež vlastný život a nemala by si všetko podriaďovať vzťahu.

Myslíš si, že sa môže kedykoľvek kvôli tebe zmeniť

Kým na začiatku sa na toho druhého pozeráme cez ružové okuliare, postupom času nám môžu začať niektoré veci trochu prekážať. Nie všetko sa dá zmeniť lusknutím prsta a ak sa on nebude chcieť zmeniť, ty ho proste nedonútiš.

Myslíš si, že vždy musí byť všetko dokonalé

Keď sa pozeráme na páry v romantických filmoch, všetko vyzerá dokonale, priam až idylicky. Skutočný život však býva trochu odlišný a určite sa dostavia aj nejaké nezhody či hádky. Je to však prirodzená súčasť vzťahov, takže nečakaj, že celý vzťah bude ako prechádzka ružovou záhradou.

Očakávaš prehnanú romantiku

My ženy túžime často po romantike a najradšej by sme ju zažívali každučký deň. Prídu však aj chvíle, kedy na romantiku nebude čas alebo chuť. Je to tiež v poriadku, takže neočakávaj hlavne od svojho priateľa, že ťa bude objímať a bozkávať celý deň. Asi by si bola potom veľmi sklamaná.

Nedokážeš robiť kompromisy

Ak má vzťah fungovať, obaja by ste mali vedieť robiť kompromisy. Niekedy budeš musieť akceptovať aj to, že sa nezmení úplne tak, ako si očakávala. Všetko je to o vzájomnej komunikácii a o tom, aby ste si dokázali povedať svoj vlastný názor.

Očakávaš, že ti bude vedieť čítať myšlienky

Tu môžeme nadviazať na predchádzajúci bod. Otvorená komunikácia je základom vzťahu. Nečakaj, že ti bude vedieť čítať myšlienky. Ak si budeš všetko nechávať pre seba, môže medzi vami vzniknúť viac problémov.

Myslíš si, že ťa hneď požiada o ruku

Máš pocit, že by ťa hneď po mesiaci mal požiadať o ruku, pretože si to tak videla vo filmoch? Áno, niekedy sa to stane, pretože viete, že k sebe patríte. Nemôžeš však čakať, že to urobí hneď aj ten tvoj. Najskôr by ste sa mali poriadne spoznať a riadiť sa podľa vyššie spomenutých bodov.

Ak si sa v týchto bodoch našla, si naozaj trochu náročná partnerka, ktorá má od vzťahu príliš vysoké očakávania. Dávaj si pozor, aby si týmto svojím správaním priateľa od seba neodplašila.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating