unsplash.com

Hovorí sa, že je ťažko žiť ľahko…A všetci vieme, že niečo pravdy na tom bude. Žijeme v rýchlej dobe, kde sú akoby samozrejmosťou rýchle pocity (meniace sa z minúty na minútu) a rýchle myšlienky (kedy vám ich prebieha v hlave asi milión naraz)…

Nemali by sme sa stať obeťou svojich vlastných myšlienok a pocitov, ale práve naopak – my sme tí páni, ktorí majú ovládať svoju hlavu a nasmerovať svoje myslenie a energiu správnym smerom. Skúste sa preto cvičiť v tomto:

Nerieš minulosť

Čo bolo bolo, minulosť nezmeníte, ale môžete ovplyvniť svoju budúcnosť…Preto vždy, keď sa prichytíte pri tom, ako sa vraciate v myšlienkach späť, začnite naopak myslieť na to, čo by ste chceli dosiahnuť.

Nezáviď

Príde ti, že každý okolo teba je šťastnejší ako ty? Vieš o tom, že každý človek, ktorého si stretol a stretneš v sebe zvádza boj, o ktorom ty nemáš ani tušenia? Preto nikdy nikomu nezáviď, zbytočne plytváš energiou, ktorú by si mohol venovať niečomu krajšiemu.

unsplash.com

Kašli na to, čo si druhí o tebe myslia a hovoria

Čo tým vyriešiš, ak si to budeš pripúšťať? Nič…Jedna vec, ktorá ti v živote pomôže, je naučiť sa nevšímať si „reči“. Kto chce si aj tak nájde a ak sa budeš snažiť niekomu zbytočne zapáčiť, aj tak sa potom nájde niekto, komu sa nebudeš páčiť v tej druhej podobe…Preto buď sám sebou, pretože iba tak k sebe pritiahneš tých správnych ľudí.

Kto je zodpovedný za tvoje šťastie?

Prestaňme sa vyhovárať na rodičov, alebo podmienky, ktoré nám boli dané. Každý máme svoju vlastnú cestu životom a čím skôr si uvedomíš, že za svoj život si zodpovedný len ty sám a nikto iný, tým skôr ho budeš môcť zmeniť. Uvedom si, že zatiaľ čo ty spíš a snívaš o úspechu, druhý na ňom usilovne maká…

Nauč sa zatvoriť dvere

Nie preto, že si drzý, arogantný, alebo nemáš čas…Ale preto, že niektoré dvere jednoducho nikam nevedú.

unplash.com

Chce to úsmev

Treba sa usmievať – rob to aj nasilu a uvidíš, že najskôr to robíš z povinnosti a zrazu sa usmievaš úplne prirodzene. Úsmev nezbližuje iba ľudí, ale úsmev aj lieči. Vieš o tom, že úsmev vlastne vychádza z brucha a keď sa smeješ, nielenže posilňuješ brušné svalstvo, ale aj obyčajný malý úsmev prospieva tráveniu a vlastne tým pádom vedie k plochému brušku?

Nepremýšľaj priveľmi

Nič netreba preháňať a hlavne skús oslobodiť svoju myseľ od negatívnych myšlienok. Vždy keď sa pristihneš pri tom, že myslíš na niečo negatívne, zastav to a začni myslieť na niečo pozitívne. Snaž sa viac držať v mysli svoje ciele, ako svoje krivdy a neúspechy. Je len na tebe, čím budeš chcieť vypĺňať svoju myseľ a svoj život.

 

…A nezabudni, že tvoja budúcnosť závisí od toho, čo robíš a čo si myslíš dnes…

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife