Pexels/Brognoli

Možno sa v podobnej situácii nachádzaš práve teraz aj ty. Máš pocit, že celý tvoj život nestojí za nič. Nedarí sa ti v osobnom či pracovnom živote, z každej strany počúvaš negatívne informácie, zažívaš sklamania, smútok, hnev… Veríš mi, ak ti poviem, že to presne takto má byť?

Či sa ti to páči alebo nie, aj toto je stránka života, bez ktorej by to nešlo. Veď to poznáš – vzostupy a pády, čierna a biela, noc a deň, raz si hore, inokedy dole. Je to zvláštne, no bez zlých chvíľ nemôžu existovať ani tie dobré. I keď máš teraz pocit, že si na dne, je to v poriadku. Ono to čochvíľa prejde a ty sa za nimi už len obzrieš späť.

Uvedomíš si, že pre nejaký dôvod je to teraz takto. Má ťa to niečomu naučiť? Dať ti životnú lekciu? Poukázať na to, že nie všetko je samozrejmosť? Alebo z teba spraviť múdrejšiu a silnejšiu osobu?

Je len na tebe, čo si z toho vezmeš do ďalšej etapy svojho bytia. Bude ťa to stáť veľa síl, sĺz, prekonávania sa, no jedného dňa to z teba opadne ako kameň zo srdca, nadýchneš sa a zabudneš na všetko, čo teraz tak veľmi prežívaš. Rana na duši síce ostane, ale každým dňom bude menšia a menšia.

Všetko v našom živote sa deje z určitého dôvodu. To dobré, aj to zlé. Všetko je presne tak, ako má byť. Nech sa už na tej pomyselnej horskej dráhe života nachádzaš hore alebo dole, nezabúdaj, že nikdy nie je koniec. Najmä, ak nie je šťastný.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife