Žena s bavlnou
Pexels/Tatiana

Túžiš po tom, aby si sa stala silnou ženou? V našom staršom článku sme ti prezradili, čo všetko to obnáša. Nestaneš sa ňou zo dňa na deň, pretože k tomu vedie tŕnistá cesta. Ako ku všetkému v tomto svete. 

Tieto lekcie v živote si však nevyberieš, no ak ich prekonáš, nič v živote ťa už tak ľahko nezlomí.

Málo lásky od rodičov

V detstve by ťa mali rodičia milovať najviac. Už toto obdobie ovplyvňuje to, aké budú tvoje budúce vzťahy a či budeš sebavedomá alebo nie. Bohužiaľ, málo lásky od rodičov je prvou krutou lekciou, ktorá z teba môže časom vyformovať silnú ženu. Keď si od nich nedostávala lásku, budeš to mať v živote ťažké, ale ostatní ťa budú považovať za svoj vzor.

Chýbajúca popularita

Druhou lekciou je nezapadanie do kolektívu. Keď nie si populárna a len veľmi ťažko zapadneš do kolektívu, naučí ťa to byť samostatnou a nezávislou. Vďaka týmto vlastnostiam budeš vedieť fungovať vo svete a nebudeš odkázaná na druhých, lebo veľa vecí si budeš vedieť urobiť sama.

Single žena s pohárom vína v ruke
zdroj: Unsplash/Rodolfo Marques

Zlomené srdce

Ďalšia lekcia nasleduje v období, v ktorom sa začínaš zaujímať o opačné pohlavie. Silnou ženou sa staneš aj vtedy, keď ti muž zlomí srdce. V tom momente si uvedomíš, že život nie je ružový a prestaneš byť naivným dievčaťom. Z rozchodu sa dostaneš a do druhého vzťahu vstúpiš sebavedomejšia a plná sily.

Samota

Veľmi podstatnou lekciou je samota. Čím skôr sa osamostatníš od rodičov, tým lepšie sa ti bude zvykať vo svete plnom intríg a klamstiev. Budeš naučená, že ak niečo v živote chceš, mala by si sa ozvať. Len s ostrými lakťami a silnou povahou sa dostaneš tam, kam chceš.

Nebojácnosť

Cestu za silnou ženou uzatvára nebojácnosť. Keď prejdeš všetkými lekciami, staneš sa odolnou voči niektorým situáciám v živote, ktoré ťa poriadne vytrápili. Práve v tomto okamihu sa staneš silnou ženou a ničoho sa nebudeš báť. Ani ďalšieho sklamania.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife