Tehotná žena v červených šatách

Každá prvorodička sa na svoje bábätko veľmi teší, no zároveň má aj isté obavy. Skôr, než sa jej dostane do náručia, musí si prejsť 9 mesiacmi tehotenstva, ktoré vedia byť poriadne zaujímavé. To, že ich sprevádzajú nevoľnosti, všetci dobre vedia. No akonáhle svetu oznámiš, že si „v tom“, budú sa na teba valiť aj iné zaujímavosti o tom, čo ťa vraj čaká a neminie. Preto sa radšej nauč rozlišovať, čo sú fakty a mýty o tehotenstve.

Keď si uvedomíš, koľko nových informácií zistíš, a keď začuješ, čo v tehotenstve smieš, nesmieš, musíš, čo sa určite stane, ak… môžeš dostať poriadny šok. Nemusíš sa však ničoho báť, ver nám, že tie mesiace budú rýchlo za tebou, a väčšina vecí, ktorými ťa straší okolie, sú iba mýty. A týmto 7 by si dnes už rozhodne veriť nemala.

A pokiaľ si slobodná mamička, zachovaj pokojnú myseľ, venujeme ti tento článok, aby si vedela, že to zvládneš aj bez chlapa.

Toto sú najznámejšie mýty o tehotenstve

1. Počas tehotenstva nesmieš cvičiť

Veľa žien verilo tomu, že s bábätkom v bruchu musia byť opatrné až tak, že sa musia vzdať aj cvičenia. Ak však tvoje tehotenstvo nie je rizikové, nemáš sa čoho báť. Práve naopak. Ak si bola zvyknutá na šport aj pred tým, pokojne v ňom môžeš pokračovať, samozrejme, v zdravej miere.

Tehotná žena cvičí
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

No aj keď si nebola so športom najväčšia kamarátka, neznamená to, že si nemôžeš vyberať isté pohybové aktivity. Plávanie, chôdza, pilates, cvičenia na fit lopte či joga sú viac než vhodné. Vďaka tomu sa môžeš naučiť lepšie pracovať s dychom alebo predísť mnohým bolestiam.

2. Pozor na mačky

Toxoplazmóza bude slovo, ktoré si zapamätáš, pretože ťa touto infekčnou chorobou budú strašiť tí, ktorí veria, že by si sa s bruškom mala vyhýbať mačkám. Pravdou však je, že sa svojho miláčika nemusíš vzdávať, stačí, ak sa vyhneš upratovaniu jeho výkalov, aby si úplne obmedzila možnosť nákazy.

3. Tvar bruška prezradí pohlavie

Väčšie, menšie, vyššie, nižšie, okrúhle, špicaté. Tvar tvojho bruška môže byť akýkoľvek. Podľa neho mnohí hádajú, aké pohlavie dieťatko bude mať, no to, ako brucho vyzerá, s tým nemá nič spoločné. Ľudia len milujú babské mýty.

zdroj: Camylla Battani

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife