Keď raz nájdeš toho pravého, je to, akoby sa ti v tom momente začala vaša vlastná rozprávka. Uvedomíš si to však až po rokoch, keď už za sebou budete mať mnoho krásnych aj náročných chvíľ, ktoré si vaše srdcia navždy zapamätajú. A ak ide skutočne o láskyplný vzťah, potom k nim bude patriť práve týchto 7 momentov.

Sú to významné udalosti, ktoré patria k tým najšťastnejším pre každý dlhodobý pár. Ktoré už máte za sebou, a na ktoré sa ešte len tešíte?

V ktorom období sa nachádza váš láskyplný vzťah?

Keď to poviete prvýkrát

Dve slová, ktoré vyjadrujú milión emócií. Láska, šťastie, pokoj, istota, priateľstvo, záväzok, dôvera, … to všetko sa skrýva v „ľúbim ťa“, či dokonca, pre niektorých o level vyššieho – „milujem ťa“. Nikdy nezabudnete na to, ako ste to vyslovili prvýkrát, a ani na to, kto sa to odvážil vysloviť skôr.

Keď je tá posteľ už vaša

Už to nie je jeho posteľ, ani tvoja. A ani chvíľkový podnájom. Ale vaše prvé spoločné bývanie, v ktorom sa cítite ako doma, ako keď vám vesmír dá miesto, kde ste našli útočisko. Prvý domov, ktorý si vytvoríte, bude navždy plný spomienok a krásnej nostalgie.

Keď prekonáte prvú veľkú prekážku

Aj láskyplný vzťah si prejde krízou. Ak ju prekonáte, stáva sa z vás silnejší pár, ktorý to spolu myslí vážne. Už to nebude len randenie, ale puto, ktoré ste nedovolili pretrhnúť. V danom momente sa ti to takto zdať nebude, no po čase budeš vďačná, že ste to zvládli.

Keď si splníte sen

Materiálny, nemateriálny, krátkodobý či dlhodobý. Ide len o to, že bol váš spoločný. Ten, ktorý ste si želali splniť obaja rovnako a podarilo sa to. Rozhodne jedna z najkrajších spomienok, ktorá vám vždy vyčarí úsmev na tvári.

Keď povieš „áno“

Hovorí sa, že svadba je vaším najdôležitejším dňom vo vzťahu, no určite sa nájde ešte aspoň jeden ďalší. Avšak, tento z vás spraví manžela a manželku. Oficiálne ste si lásku sľúbili a vzali na ramená všetky radosti aj starosti, ktoré vám manželstvo prinesie.

Keď sú tam 2 čiarky

Strach, prekvapenie, nadšenie, radosť, plač, … to všetko bude v tebe, keď zistíš, že si tehotná. Najmä, ak po bábätku túžite, bude to ako ten splnený sen. Tehotenstvo zrejme nezažiješ desaťkrát, tak si ho poriadne uži, pretože je to čarovné obdobie.

A keď je z vás rodina

Keď sa to malé narodí, už nebude nič také ako predtým. Vaša láska bude silnejšia a naberie nový zmysel. Mať rodinu je vzácny dar, a ak bola stvorená z duší, ktoré sa milujú, nemôže to byť ani lepšie. Vtedy pochopíš, že je to naozaj rozprávka, ktorá vznikla z vášho láskyplného vzťahu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.