Doteraz ste si možno mysleli, že zažiť neopätovanú lásku je prekliatím. Vďaka portálu themindsjournal vás  presvedčíme, že v skutočnosti je to obrovský dar.

Pozná to každý, kto si tým prešiel – a prešli si tým naozaj mnohí. Keď ostane vaša láska k niekomu neopätavaná, lásku, vášeň, nádej a túžbu vystrieda trpká pachuť zlomeného srdca.

Balansujete na hrane lásky a nenávisti, trápia vás výčitky svedomia, nič vám nedokáže spraviť radosť. A aj keď si možno myslíte, že voči vzťahom ostanete už navždy chladní, a že toto je tá najhoršia vec, aká sa vám mohla stať, my vás presvedčíme o opaku. Neopätovaná láska je, presne naopak, tá najlepšia vec, aká vás v živote mohla stretnúť.

Toto je 5 dôvodov, prečo je to tak.

Aj neopätovaná láska je láska

Napriek tomu, ako veľmi je bolestivá a napriek tomu, ako veľmi vás ničí, nič nie je len čierne alebo biele. Aj neopätovaná láska vám dá možnosť spoznať, čo to vlastne láska je. Budete zamilovaní a o dotyčnej osobe budete premýšľať prakticky 24/7.

Ale presne o tom láska je. Niekedy je dobrá, niekedy je zlá. Stále je to však láska. Láska, ktorá vždy bola, je a bola považovaná za najlepšieho životného učiteľa. Nebráňte sa jej. Nechajte sa ňou viesť a načúvajte, čo vám chce povedať.

zdroj: unsplash.com

Naučíte sa milovať bezpodmienečne

Či sa to niekomu páči alebo nie, pravda je taká, že neopätovaná láska je najvyššou formou lásky. Vedia to všetci tí, ktorí ju zažili. Pretože jedine ona vás niekoho naučí milovať bezpodmienečne.

Len skutočne čistou a úprimnou láskou sa dá milovať niekto, kto vás o vašu lásku nežiadal. Len skutočne čistou a úprimnou láskou sa dá milovať niekto, kto vaše city neopätoval. Len skutočne čistou a úprimnou láskou sa dá milovať niekto, kto vás možno zranil. No vy si aj tak želáte, aby bol šťastný. Bezpodmienečná, neopätovaná láska je niečím, čo vám pomáha duševne a osobnostne rásť.

Neopätovaná láska naštartuje vašu kreativitu viac, než čokoľvek iné

Len popremýšľajte. Z akej emócie vznikli najikonickejšie literárne diela? A najväčšie hity o láske? Samozrejme, išlo o lásku. Ale určite nie o šťastnú. Bola to práve nenaplnená, neopätovaná láska. To ona je vodou na mlyn pre všetky najväčšie diela.

Je to už raz tak. Väčšina ľudí rieši svoju frustráciu z lásky tým, že sa absolútne ponoria do svojej práce. A v mnohých prípadoch je to to najlepšie, čo môžu urobiť. Láskou zlomení ľudia, ktorí túžia zabudnúť, sú totiž nielen mimoriadne produktívni a vytrvalí, ale aj mimoriadne kreatívni. Využite to vo svoj prospech a premeňte svoju bolesť na nejaké dielo, ktoré tu po vás ostane.

zdroj: pexels.com

Stanete sa oveľa trpezlivejším človekom

Určite ste sa už stretli s tvrdením, že veci sa nedejú vtedy, keď chcete vy, ale vtedy, keď je na ne ten správny čas. A nikto iný tomuto tvrdeniu nerozumie lepšie, než ľudia, ktorí si museli prejsť bolesťou spôsobenou nenaplnenou láskou.

Práve tá bolesť ich však naučila, že preto, aby sme niečo získali, môžeme urobiť všetko, čo je v našich silách, no aj tak nad ničím nemáme plnú moc. Nikoho nie je možné prinútiť, aby niekoho miloval. A tak je do dobré.

Nenaplnená láska z vás spraví úplne iného človeka

A to je jedna z jej najväčších výhod. Najsilnejší ľudia sú totiž tí, ktorí sa už niekedy ocitli na úplnom dnes. A neopätovaná láska vás na dno priniesť určite vie. ALE. Samozrejme, bude to bolieť. Veľmi bolieť. Možno niekoľko mesiacov, možno rok, možno dokonca niekoľko rokov. Nesnažte sa tento proces urýchliť.

No keď bolesť pominie, v zrkadle uvidíte miesto svojho odrazu skutočného hrdinu. V jedno ráno vstanete a uvidíte v ňom svoje úplne nové JA. Budete trpezlivejší. Budete vytrvalejší. Budete empatickejší. Budete skúsenejší. No hlavne, budete silnejší, než väčšina ľudí vôkol vás.

zdroj: themindsjournal

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.