Photo by Ryan Moreno on Unsplash.com

Pomaly sa učím nechať veciam voľný priebeh.

Učím sa nechať veci také, aké sú a snažiť sa k nim zosúladiť môj život. Zbytočne na nič netlačiť a nechcieť niečo nasilu. Keď bude ten správny čas, všetko bude tak, ako má byť. Dôverujem Bohu a aj tomu, že to, čo má byť pre mňa, nakoniec ku mne aj príde. Nebudem úplne pasívna, to nie, no nebudem bojovať tam, kde vidím, že je to zbytočné.

Učím sa nehľadať lásku. Nechávam ju, nech si ona nájde mňa.

Pomaly prestávam rozmýšľať nad všetkými správami, ktoré mi prídu a nereagujem na každé flirtovanie v bare. Neočakávam nič, avšak všetko ma poteší.

Ak ma nejakí ľudia vo svojom živote nechcú, nechám ich ísť. Áno, mohla by som im nechať stále dvere otvorené, ale ja nechcem, aby boli len dočasní návštevníci. Nechcem niekoho, kto so mnou strávi len jednu noc a potom odíde. Dávam láske čas a dúfam, že raz príde tá skutočná, ktorá bude vzájomná a pravdivá.

zdroj: Photo by Daniel Santiago on Unsplash.com

Učím sa byť trpezlivá. A poviem ti, je to veľmi, veľmi ťažké.

Učím sa byť k sebe láskavá, učím sa plniť si svoje sny a ísť si za tým, čo chcem ja a nie za tým, čo chcú odo mňa druhí.

Učím sa nekontrolovať svoj život.

Je v poriadku, ak ešte nemám všetko naplánované a ak neviem čo bude zajtra. Nie vždy budem mať to, čo chcem ale viem, že istotne budem mať vždy to, čo potrebujem. Možno sa mi to niekedy nebude zdať správne, ale viem, že to bude dobré.

Učím sa jednoducho veci nechať byť a pozerať sa na život ako na niečo krásne. Slobodné.

Čas neviem zastaviť, no vďaka tomu, že sa učím byť trpezlivá a v niektorých momentoch spomaliť, si viem všetko vychutnať.

Nauč sa to aj ty. Nechaj veciam voľný priebeh a netlač na pílu.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife