Unsplash/Clarissa Schreiner

Stres alebo iná choroba

Vypadávanie vlasov je bežné po prekonaní choroby, úrazu alebo po náhlom úbytku váhy. Taktiež k nemu dochádza kvôli zvýšenej úrovne stresu. Preto by si sa mala snažiť udržiavať v psychickej pohode. Tvoje problémy nevplývajú iba na tvoju hlavu, ale tiež na celý organizmus.

Užívanie liekov

Niektoré lieky môžu mať ako vedľajšie účinky práve padanie vlasov. Patria sem lieky na riedenie krvi, na liečbu akné, zníženie cholesterolu, antidepresíva alebo beta-blokátory. Osobitnou kategóriou sú antikoncepčné tabletky. Ak s tým máš problém aj ty, môžeš požiadať lekára o antikoncepciu nehormonálneho typu. Problémy môžu pretrvávať aj niekoľko týždňov či mesiacov po vysadení.

Používanie nesprávneho hrebeňa

Nekupuj si prvý najlacnejší hrebeň, ktorý ti padne v obchode do oka. Hrebene a kefy by nemali veľmi ťahať vlasy a už tobôž by si ich nemala takto česať nasilu. Radšej si zvoľ šetrnejšie typy hrebeňov. Vsaď aj na recenzie iných žien, ktoré majú skúsenosť s uľahčením česania.

Vystavovanie vlasov teplu

Fén, žehlička či kulma. Ak ich používaš príliš často, vlasy sa môžu oslabiť a začať lámať. Ak je to možné, obmedz používanie týchto spotrebičov. Pokiaľ sa to nedá, nezabudni používať aspoň kozmetické prípravky na ochranu vlasov proti teplu.

Zdroj: Who What WearMedical News Today

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty