jumpstory.com

Už vám to viac neklape a ty začínaš premýšľať nad tým, že by si sa s ním rozišla? Na druhej strane sa ale obávaš single života a kvôli tomu by si bola ochotná zotrvať v nefunkčnom vzťahu? Ale prosím ťa, život slobodnej ženy prináša množstvo výhod. 

Úprimne si odpovedz, koľkokrát si vo vzťahu uprednostnila záujmy svojho partnera pred svojimi vlastnými? Koľkokrát si robila to, čo chcel on a nie to, po čom si skutočne túžila ty? Naozaj by si chcela žiť takto? Pokiaľ nenájdeš partnera, s ktorým budeš mať vyrovnaný vzťah a nebude to o tom, aby ste sa jeden druhému len prispôsobovali, vyskúšaj si život slobodnej ženy.

Uvidíš, že sa ti to zapáči tak, že sa ani nebudeš chcieť vrátiť do nejakého vzťahu. Ale to už trošku preháňame, každá predsa túži po plnohodnotnom vzťahu. No chceli sme tým len upriamiť pozornosť na to, že ak nie si zadaná, môžeš robiť naozaj všetko, na čo si len pomyslíš. A nemusíš sa báť toho, čo ten druhý na to povie.

zdroj: jumpstory.com

Aké výhody prináša single život?

1. V prvom rade slobodu. Už sa viac nemusíš nikomu prispôsobovať, môžeš ísť kam chceš a kedy chceš. A môžeš robiť čo len chceš. Konečne si môžeš splniť svoje detské sny, na ktoré si doteraz nemala čas.

2. Naučíš sa milovať sama seba. Pretože ak ty sama neprijmeš to, aká si a nebudeš sa mať rada, ako môžeš očakávať od niekoho iného, že ľa bude ľúbiť? Teraz budeš mať kopec času byť len tak sama so sebou, môžeš veľa premýšľať a môžeš zmeniť spôsob, akým sa sama na seba pozeráš.

3. Začni pracovať na svojich cieľoch. Čo si chcela vždy dosiahnuť alebo robiť, no popri vzťahu ti na to neostával čas? Chcela by si cestovať? Cestuj! Chceš sa naučiť nový jazyk? Tak teraz je ten správny čas. Chcela by si…? Môžeš tam pokojne doplniť čokoľvek, dôležité je to, aby si sa k tomu konečne odhodlala a zmenila svoj život.

4. Viac času venuj čítaniu. Existuje množstvo knižiek, ktoré ti pomôžu s tvojím osobnostným rozvojom a ktoré naozaj stoja za prečítanie. Uvidíš, že ti trochu rozšíria obzory a nebudeš sa musieť na všetko pozerať s klapkami na očiach.

zdroj: jumpstory.com

5. Venuj viac času aj sebe. Začni zdravšie jesť, cvič, medituj, dopraj si pravidelne horúci kúpeľ, masáž alebo návštevu kaderníctva či kozmetického salóna. Jednoducho začni sa starať viac o svoje telo. Vďaka tomu sa budeš cítiť lepšie a pomôže ti to aj k tomu, aby si sa začala mať viac rada. Ono všetko je to začarovaný kruh.

6. Zameraj sa na vzťahy s kamarátkami a tráv s nimi viac času. Doteraz si mala výčitky ísť s nimi na kávu alebo si urobiť babský večer, aby tvoj frajer nebol dlho sám doma? Teraz nemusíš brať ohľad na nikoho a vďaka tomu môžeš utužiť svoje priateľstvá. To isté platí aj o rodine. Začni viac navštevovať svojich rodičov, tráv viac času so súrodencami.

7. Užívaj si život! To je najdôležitejšia rada, ktorú  ti môžeme dať. Neplač doma do vankúša, že si sama. Tak si nikoho ani nenájdeš. Ale ak budeš okolo seba šíriť dobrú náladu a pozitívnu energiu a zároveň to spojíš so svojím zdravým sebavedomím, uvidíš, že čoskoro objavíš niekoho, s kým budeš vo vzťahu šťastná a spokojná.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating