Žena v hojdacej sieti si užíva leto

Prázdniny máme v plnom prúde a stále máme čo robiť, pretože existuje množstvo príležitostí, ako si ich užiť. Problém je však v tom, že máločo je dnes zadarmo. Zábava ťa bude aj niečo stáť. Chceš vedieť, ako cez leto ušetriť, neminúť celý majland, no zároveň sa poriadne zabaviť?

Máme pre teba 6 jednoduchých tipov, ktoré ti pomôžu v tom, aby si prestala bezhlavo míňať. Niektoré veci sa dajú urobiť aj lacnejšie.

Urči si svoj rozpočet

Pozri sa na svoj účet a do peňaženky a normálne si povedz, koľko peňazí môžeš minúť. V žiadnom prípade by si nemala ostať na nule, pretože musíš počítať aj s neočakávanými výdavkami.

Ak tvoj rozpočet nie je vysoký, máš dve možnosti – buď sa uskromníš a minieš naozaj málo, alebo si zarobíš viac, napríklad brigádou alebo predajom nepotrebného oblečenia.

Plánuj dopredu

Leto sa spája so spontánnymi nápadmi, no ak chceš ušetriť, oplatí sa plánovanie dopredu. Ubytovanie je lacnejšie než na poslednú chvíľu, rovnako tak aj letenky. Ak chceš ísť niekam na výlet, uprednostni lacnejšie formy dopravy. Bude ťa to síce stáť trochu viac úsilia, no v konečnom dôsledku na tom získaš.

Domáce drinky a zmrzlina

Keď je teplo, najčastejšie sa schladíme zmrzlinou alebo dobrým miešaným drinkom. Ak si ich dáš raz za čas, je to v poriadku. Keď si ich ale dopraješ takmer každý deň, nazbiera sa poriadne vysoká suma peňazí.

A pritom si chutné drinky môžeš namiešať aj doma. Rovnako tak si môžeš vyrobiť zdravšiu zmrzlinu alebo nanuky. Pozvi k sebe aj kamošov a urobte si ich pokojne spolu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife