Leto nie je letom, ak počas neho nezažiješ skvelú párty s priateľmi. Najlepšie niekde pri vode a s osviežujúcim drinkom v ruke, však?

Tú vodu si budeš musieť vybaviť, ale čo sa týka drinkov, máme tu pre teba skvelé tipy na 3 drinky, ktoré nie sú až tak známe a pritom chutia skvele! Takže ak sa chceš blysnúť pred priateľmi, skús im ich pripraviť. Najlepšie na nich je to, že sú svieže a veľmi jednoduché na prípravu.

Neokukaný a svieži Pimm’s

Jeho základom je likér pochádzajúci z Anglicka s názvom Pimm’s, ktorého základ tvorí gin. V lete určite všetci ocenia sviežosť tohto drinku, a aj to, že je naozaj neokukaný. Na jeden pohár tohto drinku potrebuješ 50ml Pimm’s likéru, 150ml citrónovej limonády, mätu, ľad a ovocie na dozdobenie. Stačí ak do pohára vložíš pár kociek ľadu, zaleješ ich likérom a následne limonádou. Ovocím ozdob okraj pohára. Ak chceš drink vyletniť ešte viac, kúsok ovocia jemne rozdrť a pridaj do drinku! Najlepšie sa hodia jahody, maliny alebo černice.

Jablkový Gin

Opäť svieži a veľmi jednoduchý drink, na ktorom si pochutnajú milovníci jablkovej príchute. Stačí ti iba 50ml ginu, 150ml jablkovej šťavy, tonic, ľad, mätu a jablko na dozdobenie. Pri tomto drinku by sa ti hodil šejker, keďže je dobré gin, jablkovú šťavu a ľad dobre pretrepať. Po preliatí do pohára ho dolej trochou tonicu a na vrch pridaj kúsok mäty a koliesko jablka.

Mangová láska

Máš rada chuť manga a čistý alkohol ti nie je po chuti? Potom je tu práve pre teba tretí recept, ktorý je opäť raz veľmi jednoduchý na prípravu, no na leto ako stvorený. Na základ budeš potrebovať 100ml Fernet Stock Citrus, 150ml mangového džúsu, 100ml sódy, ľad a mango. Do džbánu daj ľad, zalej Fernetom a mangovým džúsom. Osobitne rozmixuj mango, z ktorého vznikne pyré, ktoré pridaj do drinku a celý ho zalej sódou. Tento si zaručene obľúbia všetci milovníci ovocia!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.