Instagram/fitnessguru_sk, Instagram/fit.and.rea

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Teploty vonku atakujú neznesiteľnú hranicu a okrem poriadne zatiahnutých závesov ti neostáva nič iné, len sa dobre schladiť. Leto je obľúbeným ročným obdobím, kedy si vychutnávame zmrzlinu a nanuky, ktoré nás skvele osviežia a zároveň potešia aj naše chuťové poháriky.

Pozrela si sa však niekedy na zloženie bežne dostupných zmrzlín? Ich kalorická hodnota je vyššia, než by si možno čakala. Aj na to však existuje jednoduché riešenie. Chutnú a navyše zdravú zmrzlinu si môžeš vyrobiť aj doma a budeš si ju môcť vychutnávať bez akýchkoľvek výčitiek.

Ak uprednostňuješ nanuky, určite si zaobstaraj formu s paličkami a pripravenú zmes si môžeš vyliať do toho. Prípadne využi kelímky z jogurtov, do ktorých zapichneš drevenú paličku a nanuk je tiež na svete. V prípade zmrzliny ti postačí len nádoba vhodná do mrazničky ľubovoľnej veľkosti.

Základom väčšiny fit zmrzlín je obyčajný banán. Najjednoduchšia, akú si môžeš urobiť, je zamrazený a rozmixovaný banán. Nakrájaj ho na krúžky, daj aspoň na polhodinu až hodinu do mrazničky a rozmixuj. Môžeš pridať ľubovoľné ingrediencie podľa toho, čo máš rada. Či už je to kakao, škorica, arašidové maslo, roztopená čokoláda alebo aj iné ovocie.

Fantázii sa v tomto medze naozaj nekladú. A čo je najlepšie, takáto zmrzlina má len pár desiatok kalórií. Ak by si hľadala aj ďalšie tipy a recepty, máme pre teba niekoľko inšpirácií. Určite si ich vyskúšaj pripraviť, pod každým príspevkom nájdeš recept s presným postupom.

Aká zmrzlina je tvoja najobľúbenejšia?

Domáci zdravý Magnum

Ovocno-proteínová zmrzlina

Tvarohovo-avokádová zmrzlina

Banánovo-arašidová zmrzlina

Škoricová zmrzlina

Ovocný nanuk s chia semienkami

Niekoľko chutných tipov nájdeš aj na YouTube

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness