unsplash.com

Leto prichádza a s ním aj obľúbená sladká pochutina, ktorou nie je nič iné než zmrzlina. Povedala si si, že sa zmrzliny nedotkneš, pretože chceš udržať svoje telo vo forme? Nemusíš si ju však vôbec odopierať, pokiaľ si ju urobíš sama pomocou prírodných surovín. Poradím ti, ako na to.

Banánová

Ingrediencie: 2 nakrájané mrazené banány, pohár sójového mlieka, 2 čajové lyžičky arašidového alebo mandľového masla.

Všetky prísady rozmixuj, aby mali krémovú a hladkú konzistenciu. Výslednú zmrzlinu vlož do mrazničky na niekoľko hodín alebo cez noc.

zdroj: Photo by Priscilla Du Preez on Unsplash

Kávová

Miluješ kávu? Vyskúšaj ju v podobe tejto sladkej zmrzliny. Do kávy pridaj mlieko, ľad, rozmixuj to všetko dokopy a na svete máš neodolateľnú ľadovú kávu!

Na prípravu kávovej  zmrzliny potrebuješ: 2 nakrájané a mrazené banány, 1/4 pohára orechového masla (najlepšie kešu, no môže byť aj arašidové či mandľové), 1/4 šálky studenej kávy, 1 čajovú lyžičku kávového extraktu.

Všetky prísady rozmixuj pomocou mixéra na úplne hladkú konzistenciu. Zmrzlinu vlož do mrazničky minimálne na 30 minút.

 

Banánovo – arašidová

Ďalšia sladká kombinácia, ktorá ti však vôbec neuškodí. Môžeš ju tak pokojne jesť bez akýchkoľvek výčitiek svedomia.

Na jej prípravu potrebuješ: 3 až 4 nakrájané mrazené banány, pol hrnčeka mandľového mlieka, jednu polievkovú lyžicu javorového sirupu, štvrť hrnčeka arašidového masla a pokiaľ chceš, tak do zmrzliny môžeš pridať aj čokoládové kúsky.

V mixéri rozmixuj banány, mandľové mlieko, javorový sirup a arašidové maslo. Všetko premiešaj, daj do nejakej uzatvárateľnej nádoby, pridaj čokoládové kúsky a vlož do mrazničky na niekoľko hodín.

zdroj: Photo by Hannah Morgan on Unsplash

Čučoriedková

Na jej prípravu potrebuješ: 100 gramov mrazených čučoriedok, 140 gramov gréckeho jogurtu, ľad a med.

Mrazené čučoriedky a grécky jogurt rozmixuj v mixéri. Postupne pridávaj jogurt, ľad a med. Konzistencia by mala byť opäť hladká a nie príliš hustá. Všetko to daj do nádoby a nechaj zamraziť aspoň na 5 hodín.

 

Pistáciová

Priprav si tieto ingrediencie: 50 gramov lúpaných, nesolených a nepražených pistácií, 75 gramov kešu, 1 mrazený lúpaný banán, 1 mrazené lúpané avokádo a 100 mililitrov mandľového alebo kokosového mlieka.

V mixéri nasekaj na drobné kúsky pistácie a kešu. Postupne prilievaj mlieko, mrazený banán a avokádo. Všetko zmixuj do kašovitej konzistencie a vlož na niekoľko hodín do mrazničky.

zdroj: Photo by Jarek Ceborski on Unsplash

Kokosovo – mangová

Na jej prípravu budeš potrebovať: 2 kusy manga, pol šálky kokosového mlieka, pol šálky čerstvej ananásovej alebo pomarančovej šťavy, lyžičku kokosového oleja.

V mixéri spracuj mango a postupne pridávaj kokosové mlieko a šťavu. Nakoniec pridaj kokosový olej a vlož do mrazničky na päť hodín.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness