pexels.com

Počas tohto roka som sa naučila veľa lekcií. A uvedomujem si, že sa ešte veľa ešte naučím. Naučila som sa veci, ktoré mi spôsobili bolesť, ale aj radosť. Každé zistenie ma niečím obohatilo a s každou lekciou som si povedala ako dobre, že prišla práve teraz, lebo som to potrebovala. 

Posledné obdobie mi dalo určite viac voľnosti a slobody na to, aby som naozaj pochopila kým som a čo chcem robiť. Bolo to obdobie, kedy som si odpustila všetky veci, kedy som priniesla do svojho vnútra mier a vedela som, že na svete existujú ľudia, ktorí ma majú stále radi napriek tomu, ako sa správam a čo všetko zlé som urobila. 

Som v období, kedy hľadám lásku, priateľov, spokojnosť, ale aj to, ako by som mohla ešte vyššie rásť, ešte viac sa učiť a pomáhať druhým. Pretože sa nemusím neustále zameriavať na randenie alebo na hľadanie partnera – nie, teraz to nie je vážne. Preto som zistila, že život je krásny, keď je šťastný. Ponúkam ti 6 lekcií, ktoré som sa naučila. 

Instagram a Facebook nie sú vždy reálne

Áno, existujú pekné inšpiratívne stránky a príspevky, kde je vidieť, že ľudia na sebe neustále pracujú a učia sa. No existujú aj stránky plné upravených fotiek a naozaj sa nemusím porovnávať s niekým, kto nie je reálny, len upravený.

zdroj: pexels.com

Sloboda je nádherná vec, ktorá ti dá pocit voľnosti

Bol to deň, kedy som sa zobudila na to, ako mi slnko zohrievalo tvár. Pocítila som šťastie. Cítila som sa tak dobre a slobodne, že by mi nikto neuveril. Tráviť aspoň malú časť zo dňa sama so sebou je to najlepšie, čo môžeš urobiť.

Naozaj si zaslúžiš úprimnú lásku

Nachádzala som sa vo vzťahu, o ktorom som si myslela, že je zdravý a trvácny… no nebol taký. Bol to najviac zničujúci vzťah, aký som zažila. Pochopila som, že láska musí byť obojstranná a nemôžeme niekoho nútiť, aby nás miloval. No nezabúdaj na to, že si zaslúžiš lásku. Možno nie od toho muža, ktorý ťa odmieta, ale od niekoho, kto ťa bude milovať úprimne.

Peniaze nie sú všetko

Často a veľmi rada hovorím, že peniaze nie sú to, čo si zoberieš do hrobu. Čím budeš staršia, tým viac si budeš uvedomovať, aký je život krásny a že ho chceš spoznať. A nakoniec budú spomienky to jediné, čo ti ostane. Takže ak chceš ísť na koncert, choď. Ak si chceš prefarbiť vlasy, dobre. Ak chceš precestovať celé leto, len do toho. Choď a vytváraj si spomienky.

zdroj: pexels.com

Maj priateľov, ktorí ti vždy pomôžu

Keď si mladší, máš veľa priateľov. Či už v škole, vonku alebo na sociálnej sieti. No čím som staršia, tým viac triedim priateľov a hľadám tých skutočných. Tých, ktorí tu budú vždy. Nielen keď sa potrebujú oni zabaviť. Chcem mať skutočných priateľov a o to viac si ich vážim.

Modli sa každý deň a buď vďačná

Každé ráno keď sa zobudím, poďakujem za to, že som tu a že som zdravá. Modlitba je ako jedlo pre dušu. Je to niečo, čo môžeš vykonávať hocikde a hocikedy. Neuveriteľne ma upokojí a vnesie mi radosť do dňa. Som vďačná za všetko, čo sa deje, pretože to má zmysel.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife