Chceš sa prinútiť začať pravidelne cvičiť? Skvelé, na úplný začiatok nepotrebuješ nič, iba pevnú vôľu a odhodlanie vytrvať. Množstvo cvikov, či už je tvojím cieľom chudnúť alebo posilňovať, sa dá robiť iba s vlastnou váhou a kondičkou. No ak chceš svoj workout posunúť na serióznejší level, nejaké fitness pomôcky ti na rozbeh predsa len bude treba.

Investovať veľké peniaze do strojov, na ktoré ti časom začne padať prach, to sa neoplatí. No mať po ruke niekoľko šikovných pomôcok, s ktorými to pôjde lepšie aj v pohodlí domova, to určite áno.

Po čom by si sa mala obzrieť ako začiatočníčka?

Podložka na cvičenie

Podložka na cvičenie alebo jogamatka je úplný základ. Keď si sa odhodlala na nejaké domáce kardio či rýchle tréningy podľa videa, určite to bude lepšie ako na podlahe či koberci, na ktorých sa ti môžu nohy šmýkať. Podložka je istejšia a svojím tvarom ťa udržuje v určitej oblasti, aby si nelietala hore-dole po izbe. Pri cvikoch na zemi aj oveľa pohodlnejšia.

Jednoručné činky

Aj keď nie je tvojím cieľom nabrať veľké svaly na rukách, to neznamená, že by si sa mala báť činiek. Najmä malé jednoručky vhodné pre ženy by si mala aspoň zvážiť. Pri tréningu s nimi zapájaš do pohybu viac svalov, majú množstvo využití, a sú vhodné aj pre tie, ktoré chcú chudnúť. Ak to s posilňovaním myslíš vážne, nemôžu ti chýbať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.