instagram.com/martina.takacova

Zavreté posilňovne, zákaz vychádzania a celková nechuť hýbať sa. Okrem prežívania týchto ťažkých časov sa človeku nič navyše robiť nechce. Doma nie je motivácia, chuť ani priestor na cvičenie a v hlave ti bežia samé výhovorky, ako a prečo to nejde. Skoncuj s tým!

Práve teraz, keď sme zavretí doma či v práci a nikam inam nemôžme ísť, je ten najlepší čas urobiť niečo pre seba. Neprejedať sa, keďže času na prípravu vhodných jedál je oveľa viac, a zmeniť svoj život od základov. Tu sú rady, ako sa namotivovať cvičiť a nezanedbávať seba a svoje zdravie.

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Inšpirácia

Na Instagrame máš určite minimálne jednu influencerku alebo kamarátku, ktorá má úžasnú postavu, ktorú jej v dobrom závidíš. Strašne sa ti páči jej vypracované pozadie, brucho bez tuku a dvojitú bradu, ktorú jej vidno len keď sa veľmi snaží.

Vytlač si jej fotku a prilep ju na chladničku, na barovú skrinku, na dvere kúpeľne. Nie preto, aby si zo seba mala zlý pocit, ale aby si sa namotivovala cvičiť a makať tak, ako maká ona, lebo s úžasnou postavou nikto z neba nespadol.

Zdravá strava

Keď ješ zdravo, neprejedáš sa a nejedávaš len samé burgre alebo čokolády, váha klesá a výsledky na seba nenechajú dlho čakať. Cvičiť a jesť nezdravo k sebe moc nejde. Ale ak začneš jedávať zeleninu a ovocie, zistíš, že to cvičenie má význam. O tom, že chudnutie nemusí byť iba o šalátoch, sa môžeš presvedčiť v našom staršom článku.

Predplatné cvičiaceho plánu

Veľmi dobrá motivácia, aby si sa konečne k cvičeniu odhodlala. Peniaze, ktoré nechceš len tak utratiť, tak naplno využiješ. Áno, na YouTube existujú už rôzne fitness videá, ako správne cvičiť, ale ak si zaplatíš osobného trénera alebo tréningy napríklad od Tatiany Židekovej či Ladylabu, budeš prinútená ho naozaj plniť, aby to neboli len vyhodené peniaze do vzduchu.

Nákup športového oblečenia

Aj keď je možno jedno, ako pri cvičení vyzeráš, hlavne keď si doma a chlapi v posilňovni na teba pozerať nemôžu, urob si radosť fitness súpravou, ktorá bude dobre vyzerať, bude pohodlná a teba dokope pre seba niečo urobiť.

Tieto tipy ti pomôžu namotivovať sa, ale všetko je to o tvojom psychickom rozpoložení a tvojej vlastnej motivácií urobiť niečo pre svoje telo. Všetko je v tvojej hlave a ty sama musíš chcieť. 

Priprav sa na leto s produktami MyProtein.sk →

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness