Cítiť sa deprimovaná nie je žiadna výhra, a každý, kto si tým prešiel vie, že prelomiť hranicu je často veľmi náročné. Preto ti dnes prinášame 6 jednoduchých cvičení, ktoré ti pomôžu s depresiou, úzkosťou a stresom.

zdroj: pexels.com

Nenávisť voči sebe nie je riešenie – depresia spôsobí, že sa začneš vnímať inak a tvoj mozog ti káže nenávidieť sa. Káže ti uspokojiť sa s priemerným životom, priemernými pocitmi, pričom si nahováraš, že nič lepšie si ani nezaslúžiš, a všetko, čo sa ti deje, je tvoja vina. Skús dať tomuto všetkému STOPKU a každý deň si pripomeň aspoň jednu vec, ktorú na sebe miluješ. Vyzdvihni svoje prednosti!

Progres je lepší ako dokonalosť – je v ľudskej náture snaha po dokonalosti. Všetci chceme byť perfektní, a najlepšie by bolo, keby sme sa nimi stali hneď teraz. To, že si v niektorých veciach hneď neuspela, ešte neznamená, že sa musíš vzdávať. Nemusíš byť sklamaná, pretože veľké veci potrebujú čas. A každý krok vpred je úspech.

Pamätaj, že si zaslúžiš lásku – je jednoduché aby ťa úzkosť pohltila. A keď sa potom obrátiš na priateľov alebo rodinu, často nedostaneš takú pomoc, akú potrebuješ, a tak ich od seba odstrčíš  a cítiš sa ešte horšie. Musíš si však uvedomiť, že mozog sa ťa snaží presvedčiť o tom, že ťa nikto nemá rád, no v skutočnosti to tak vôbec nie je. Práve naopak, tvoja rodina a priatelia ťa budú milovať nech sa deje čokoľvek.

zdroj: pexels.com

Neignoruj súčasné pocity – pokiaľ žiješ rušný život, stáva sa, že všetky negatívne pocity považuješ ako „stres“. Nie vždy to tak je, a preto by si si mala viac všímať to, ako sa cítiš, a zároveň zisťovať zdroj týchto pocitov. Nepotláčaj ich, snaž sa ich riešiť, keď sú tu.

Každý sa porovnáva s ostatnými – keď posudzujeme svoj život a snažíme sa niečo dosiahnuť veľakrát sa stáva, že ho prirovnávame k šťastne vydatému spolužiakovi alebo úspešnému šéfovi. A hranica medzi inšpiráciou a závisťou je tenká. Ver, že každý z tých ľudí, s ktorými sa porovnávaš má občas rovnaké myšlienky. Tiež sa niekedy cítia zle, no uvedomujú si to a vedia, že to prejde. A vonku je určite niekto, pre koho si ty rovnakou inšpiráciou.

Máš viac pozitívnych vecí, ako negatívnych – čím smutnejší si, tým viac si všímaš tie zlé veci a robíš z nich obrovský problém. Pár negatívnych skúseností, či chýb ešte nezničí všetko dobré, čo v sebe máš. Bojuj so svojím negatívnym pohľadom na svet a snaž sa o pozitívnejší prístup.

Všetko sa začne zlepšovať ako náhle si uvedomíš, že tvoju úzkosť vyvolávajú nesprávne myšlienky. Keď sa ti podarí zastaviť ich, veci sa pohnú k lepšiemu a ty si začneš všímať to dobré, čo život ponúka. Je to len o uhle pohľadu, a každý z nás má predispozície na to, aby bol šťastný, bez ohľadu na okolnosti.

Zdroj: ideapod.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.