Instagram/twocosmetics_official, Unsplash/Joseph Kellner

Ak ťa zaujíma používanie prírodnej kozmetiky a nie je ti ľahostajné ani naše životné prostredie, vždy môžeš prestať s používaním komerčnej kozmetiky. Je plná chemikálií a zložiek, ktorými si len škodíš. V našom nedávnom článku sme ti prezradili zopár tipov, ktoré určite oceníš, keď sa rozhodneš prejsť z klasickej kozmetiky na tú prírodnú.

Jednou z najčastejších zmien je výmena klasického tekutého šampónu za jeho tuhú verziu. Tuhý šampón, nazývaný tiež šampúch, má veľa výhod a ak si ho ešte nevyskúšala, určite by si tomu mala dať šancu. Obsahuje rovnaké zložky ako iné prírodné šampóny, no s tým rozdielom, že je zbavený vody.

Ja osobne ich používam už takmer rok a musím uznať, že som naozaj veľmi spokojná. Klasický šampón som si nekúpila ani nepamätám a zlepšila sa predovšetkým kvalita mojich vlasov. Skúsenosti mám konkrétne so značkami two cosmetics, Kvitok a Ponio, pričom všetky vyskúšané splnili moje očakávania. Existuje však viacero ďalších značiek a tuhé šampóny bez problémov kúpiš napríklad aj v dm drogérii.

Ak ešte stále váhaš nad tým, že by si tuhý šampón vyskúšala, toto je 5 najväčších výhod, ktoré ti môže ponúknuť.

Používaš prírodnú kozmetiku

V prvom rade používaš prírodnú kozmetiku, v ktorej si môžeš byť istá poctivým zložením. Žiadne parabény, sulfáty a ani minerálne oleje v tuhých šampónoch nenájdeš. Vyberaj si, samozrejme, taký šampúch, ktorý odpovedá potrebám tvojich vlasov.

Vydrží naozaj dlho

Keď raz začneš používať tuhý šampón, budeš mať pocit, že ho nevieš minúť. Klasické tekuté šampóny spotrebuješ rýchlejšie, pretože obsahujú aj vodu – preto máš pocit, že si z nich musíš dať viac. Jeden malý tuhý šampón by mal vydržať približne rovnako ako 200-250 ml tekutý šampón. Ja osobne mám pocit, že vydrží aj dlhšie.

Menej časté umývanie vlasov

Vždy som mávala problém s mastnými vlasmi a musela som si ich umývať každý druhý deň. Odkedy som prešla na používanie tuhých šampónov, umývam si vlasy iba dvakrát do týždňa a toto zlepšenie dokonca potvrdila aj moja sestra.

Po umytí síce nebudeš mať vlasy úplne hebké ako po použití komerčných šampónov, no tento pocit hebkosti spôsobujú práve parabény a sulfáty. Vlasy však už po pár týždňoch budú pevnejšie a zdravšie.

Menej odpadu

Tuhé šampóny majú aj tú výhodu, že z nich nevzniká žiadny plastový odpad. Šampóny sú balené zväčša v papierových krabičkách, ktoré sú rozložiteľné a vo väčšine prípadov aj kompostovateľné.

Ľahko sa prenáša a nezaberie veľa miesta

Ďalšou výhodou je cestovanie s tuhým šampónom. Nezaberie ti veľa miesta, takže si ho v batožine ani nevšimneš. Prenášať ho môžeš v akejkoľvek nádobke, no výrobcovia majú vo svojej ponuke aj prenosky v presných rozmeroch.

Tak čo, presvedčili sme ťa o tom, že používanie tuhých šampónov má svoje výhody? Určite im daj šancu. Mysli však na to, že keď budeš prechádzať z používania klasických šampónov plných chémie, chvíľu môže trvať, kým si tvoje vlasy na to zvyknú. Je to však veľmi individuálne. Nenechaj sa tým odradiť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty