Nakupovanie
Pexels/energepic.com, Alexandra Maria

Nenechaj sa zlákať akciou

Akcie sú skvelý marketingový ťah, ako prilákať čo najviac kupujúcich, aby obchodné reťazce vypredali zásoby a mohli naskladniť nový tovar. Avšak, pozitívne je to, že tieto akcie sú veľmi užitočné a vieš pri nich ušetriť. No väčšinou sa tam nenachádzajú ani tie konfekčné veľkosti, ktoré hľadáš.

Neutrálne nakupovanie

Siahni skôr po jednoduchých prevedeniach, ako sú neutrálne tričká a košele, v bielych či čiernych farbách, ktoré ľahko skombinuješ so všetkým.

Napríklad obyčajnú košeľu s volánmi alebo potlačou budeš s istotou nosiť menej, ako klasickú bielu košeľu, ktorá sa hodí pomerne ku všetkému, pokojne aj v lete k plavkám.

výber oblečenia - 12 malých zmien
zdroj: Unsplash/Becca McHaffie

Mysli na zloženie a kvalitu

Dôležitosť sa kladie aj na zloženie a materiál. Veľmi nekvalitné šatstvo dokáže vydržať menej. Skús venovať pozornosť symbolom, ktoré si môžeš všimnúť na štítku. Práve vďaka nim vieš predĺžiť životnosť tvojich obľúbených kúskov. Samozrejme, ak ich budeš dodržiavať. Ak si myslíš, že si profíčka a poznáš každý symbol, môžeš sa otestovať v našom kvíze.

Existuje veľmi veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú rozhodovanie a finálnu kúpu oblečenia. Nakoniec, je dôležité mať zdravý pohľad na nakupovanie a robiť uvážené rozhodnutia, ktoré prispôsobíš svojim osobným potrebám.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieSom_fashionista