instagram.com/marta__sierra

Horúce slnečné lúče, vlasy lietajúce na všetky strany a jednoduchý outfit, ktorý potrebuje oživiť. K tomu všetkému ti stačí len “kus látky” v podobe krásnej, vzorovanej či jednofarebnej šatky, ktorá dokáže nahradiť gumičky, klobúk, ale aj top. Veľkým hitom sa tento rok stala veľká šatka, s ktorou môžeš vykúzliť nie len nádherné účesy, ale pomôže ti aj v iných oblastiach. 

Módne blogerky a fashion ikony ti ukážu ako môžeš využiť aj starú, nepraktickú alebo len tak zakúpenú šatku v rôznych smeroch a prevedeniach. Ak doma žiadnu nemáš, neváhaj si určite najmenej jednu zaobstarať, uvidíš, že tento trend sa hodí aj k tvojmu elegantnému alebo ležérnemu štýlu. Toto je 5 tipov ako využiť šatku tak, aby si v lete bola trendy a hot. 

1. Zapletená do vlasov 

Vlasy sú korunou krásy, ktorá však v lete obzvlášť hreje. Kvôli tomu je nám však väčšinou nepríjemné nosiť rozpustené vlasy a obyčajný cop je zase poriadna nuda. Jednoduchý doplnok – šatka ti oživí účes aj celkový outfit, či už je zapletená do vrkoča, previazaná cez hlavu ako čelenka alebo ako gumička.  

@anisasojka

accessorize your buns with a scarf #hairstyles #buntutorial #scarftutorial

♬ 2 Phút Hơn (KAIZ Remix) – Pháo

@claudyamoreira1

Another hairstyle with scarf 💞

♬ Feeling Good – Michael Bublé

2. À la pirát

Nový hit tohto leta je určite uchytená šatka na hlave v štýle piráta. Nemusí to však vyzerať ležérne či ako streetstyle. Vkusnú saténovú šatku môžeš takto doplniť aj do elegantných outfitov. Druhou výhodou je určite zakrytá hlava v čase najväčšej horúčavy a záchrana počas “bad hair day”. 

3. Staronový hit

Ak nie si milovníčka klobúkov, šiltoviek a iných pokrývok hlavy v letných horúcich dňoch takto uviazaná šatka, chráni tvoju hlavu pred úpalom, pred rozlietanými vlasmi v kabriolete na výlete s kamarátkami, a vyzerá dokonalo. 

4. Ako doplnok

Šatku vieš využiť aj ako doplnok na kabelku, či okolo pása. Všetko je len na tvojej fantázii. Môžeš ju zaviazať na zápästie, zastrčiť do zadného vrecka nohavíc alebo len obviazať okolo kabelky. Ktoré prevedenie si vyberieš ty? 

5. Top

Všetky topy v skrini sú už obnosené a ty potrebuješ niečo nové, zvodné a hlavne ľahké, na letnú párty či do baru s kamoškami? Najnovším hitom je tiež aj viazanie šatky ako ľahkého a krátkeho topu. Na Instagrame či Tiktoku nájdeš množstvo návodov ako na to. 

@claudyamoreira1

Reply to @meraki.design.s

♬ Astronaut In The Ocean – Masked Wolf

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty