Ako cvičiť vonku počas horúcich dní

Počas leta býva cvičenie náročné a neraz kvôli tomu prežívame rôzne vtipné problémy, ktoré nás v iné mesiace netrápia. Ak si ale aktívna a hľadáš spôsob, ako cvičiť vonku aj napriek vysokým teplotám, máme pre teba niekoľko tipov.

Najdôležitejšie zo všetkého je nezabúdať na to, že v lete bývajú naozaj veľké horúčavy, ktoré dajú zabrať aj pri ničnerobení, nie to ešte pri fyzických aktivitách. Môžeš cvičiť, samozrejme, aj vo fitku, no tam si daj pozor na klimatizáciu, ktorá by ťa mohla prefúknuť a mohla by si ochorieť. Taktiež nie je dobrý veľký prechod z tepla do vychladenej miestnosti a naopak.

najčastejšie fitness mýty
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Ak by si bola radšej na čerstvom vzduchu, v takom prípade máme pre teba 5 kľúčových tipov, ktorých by si sa mala držať, aby si všetko zvládla v zdraví. 

Výber vhodného času

Ako cvičiť vonku, keď je 30 či 35 stupňov? Najlepšie je urobiť to skoro ráno, kedy ešte nie sú teploty vysoké a aj vzduch je sviežejší. Výhodou je aj to, že tréning budeš mať rýchlo za sebou a budeš mať zo seba dobrý pocit, že cez deň už nemáš ďalšie povinnosti a môžeš si užívať.

Druhou možnosťou sú večerné časy, no v takom prípade bude aj tak trochu teplejšie, lebo všetko sa počas dňa zohrialo. Určite neodporúčame byť vonku v časoch najväčšieho slnka, teda od 11:00 do približne do 15:00.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness