Pexels/Victoria Strelkaph

Ak by si sa mala zamyslieť a úprimne odpovedať na otázku, čo najhoršie môže postihnúť vzťah, aká by bola tvoja odpoveď? Stavíme sa, že asi 9 z 10 opýtaných žien by tvrdilo, že ide o neveru. Tá vie človeka naozaj šokovať, zlomiť mu srdce a prinútiť ho prestať dôverovať partnerovi, ale predsa len, sú tu aj iné veci, ktoré bolia rovnako. 

Len ten, kto ich pozná, vie, že s nimi je veľmi ťažké fungovať. Sú to dôvody, kvôli ktorým budeš vo svojom vnútri cítiť smútok a sklamanie.

Malé lži a veľké klamstvá

Absolútna dôvera je kľúčom k otvorenému a láskyplnému vzťahu. Ak v ňom chýba, potom je to veľký problém. Aj keď sa spočiatku môže zdať ako malý. Nezáleží na tom, či má partner pred tebou „nevinné“ klamstvá alebo ti tají podstatné veci, pointa zostáva rovnaká – nemá k tebe rešpekt a nedokáže byť úprimný. To znamená, že ani jeho city nie sú skutočné.

Psychické či fyzické útoky

Toto je kapitola sama o sebe, pretože, ak by ťa niekto miloval naozaj, nikdy by si nedovolil trápiť ťa. Bez ohľadu na to, či by šlo o facku alebo reči, kvôli ktorým sa budeš cítiť mizerne. Ak ti partner doslova ubližuje, vstaň, choď rýchlo preč a už sa neotáčaj.

Keď je ego silnejšie ako láska

Niektorí ľudia si vôbec neuvedomujú, že vzťah je o dvoch ľuďoch. Nie o tom, že jednému sa musí vždy vyhovieť. Ak človek nevie robiť kompromisy, ak má pocit, že on je ten, kto má stále pravdu, a ak vinu hľadá iba na druhej strane, nie je pripravený mať vážny vzťah. Keď tvoj partner nevie zahodiť svoje ego, nedostane sa ti veľa lásky a pozornosti.

Ticho, ktoré spôsobuje problémy

Komunikácia je základ vzťahu a budeme ti to stále opakovať. Ak nastane nejaký problém, musí sa riešiť. Keď si ho budete nechávať iba pre seba, nemôžete očakávať, že sa to samo od seba vyrieši. Takto to nefunguje. Ten druhý potrebuje vedieť o tom, aké má jeho partner pocity, čo ho trápi, čo ho teší, aké má vízie, názory, … lenže nikto nevie čítať myšlienky. Ak spolu nezačnete hovoriť na rovinu, nemáte budúcnosť.

Predstieraný záujem

Alebo aj jedným uchom dnu a druhým von, však? Niekedy očami vidíš, že je tvoja „polovička“ pri tebe, tvári sa, že ťa počúva, no duchom je niekde inde. Svojimi skutkami ti dokazuje, že ťa až tak nepozná, a že si ani nezapamätala veci, na ktorých ti záleží. Záujem, ktorý je iba hraný, aby si ťa niekto udržal pri sebe, nemá pre tvoju dušu žiaden význam.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating