Ak nie si vo vzťahu šťastná, odíď. Ja viem, že sa to ľahšie píše ako uskutoční, no musíš sa snažiť. Vzťah by naozaj nemal byť o trápení.

Viem, že predtým ti nosil kvety častejšie. Viem, že predtým ste chodili von každý večer.  Viem, že predtým sa ťa pýtal každý deň ako sa cítiš. Viem, že predtým to bolo iné ako teraz. Každý vzťah sa občas (chtiac-nechtiac) premení na rutinu. Dôležité je, aby tam neostal. Aby ste sa snažili obaja a dávali si navzájom veľa lásky.

Naozaj, obaja. Ak sa snažíš len ty, sama to neutiahneš. Ak sa len ty zameriavaš na to, ako vyriešiť vaše problémy, unaví ťa to. Ak len ty chceš, aby ste spolu išli von a mali rande, nezaujíma ho to.

Toto je skutočné trápenie.

Od takej lásky odíď. Láska by mala byť jednoduchá a krásna. Láska by nemala porovnávať. Či už teba s niekým, či už tvoj vzťah s niektorým iným. Láska by nemala závidieť. Láska by si mala na všetko počkať, pretože potom to bude stáť za to.

Ak cítiš, že to nie je ono, nemala by si vo vzťahu ďalej pokračovať. Pretože sa môžete ľúbiť najviac na svete, no keď nie si raz šťastná, nepomôže ani to. Tvoj partner ti môže hovoriť ako ťa ľúbi, no ak ťa nerešpektuje a tvoje „nie“ považuje za áno, asi to nie je úprimná láska. Môže ti sľubovať ako s tebou zostane v dobrom aj v zlom, ale keď pri prvej hádke odíde, boli to len prázdne sľuby.

Slzy radosti sú krásne, no slzy trápenia už tak príťažlivé nie sú. Nech už sa hádate o hocičom, nech už riešite veľmi ťažké témy…nemalo by to prísť do bodu, kedy budeš osamelá a plakať. To je varovný signál, aby si sa posunula ďalej. To je niečo, čo by si nikdy nemala akceptovať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.