instagram/nastjastasia

Mnoho žien sa cíti byť menejcennými kvôli tomu, že nemajú po boku stáleho partnera. Niektoré si dokonca myslia, že byť single, aj keď im už ťahá na 30-tku, je niečo zlé. No nechápu, že všetko je tak, ako má byť. Nevedia, že svoju slobodu si majú užívať, a že ich tento čas učí niekoľko dôležitých vecí.

Neskáč zo vzťahu do vzťahu, len preto, aby si niekoho mala. Radšej si uvedom, čo všetko ti toto obdobie prináša.

Uvedomíš si, čo chceš, a čo nie

Ak si single po tom, čo ti stroskotal vzťah, zrejme si budeš v hlave veci ujasňovať. Spravíš si jasnú predstavu o tom, čo od partnera očakávaš, a čo nestrpíš. A ak si slobodná už dlhšie, budeš si vďaka tomu vyberať partnera zodpovednejšie a nebudeš sa bezhlavo vrhať do vzťahu, o ktorom nie si presvedčená.

Naučíš sa spoliehať sama na seba

To, že vedľa seba nemáš partnera, na ktorého sa môžeš spoľahnúť, znamená, že sa musíš spoľahnúť iba na seba. Žiješ svoj život a každý krok je iba tvojím rozhodnutím. Nikto ti nebude radiť, ale ani nič zakazovať. Nikto ti nebude platiť večere či opravovať počítač. Ale to je len dobre.

Si silná a samostatná žena, nepotrebuješ byť na nikom závislá. Iba keď budeš single si uvedomíš, čo všetko dokážeš a budeš mať zo seba skvelý pocit.

Budeš sebavedomejšia

Aj vďaka poslednému spomenutému bodu sa ti zvýši sebavedomie. Budeš sa rozvíjať ako osobnosť, pretože budeš mať na seba čas a s každým úspechom a posunom vpred sa budeš cítiť lepšie. Okrem toho, tvoju sebalásku posilní aj fakt, že sa budeš starať viac aj o svoj výzor – či už kvôli sebe samej alebo kvôli tomu, že by si predsa len chcela niekoho zbaliť.

Máš priestor na svoje záľuby

Máš šancu robiť čokoľvek, na čo si len pomyslíš. Je to čas na tvoje záľuby, ktorým sa môžeš venovať bez toho, aby si svoj voľný čas musela deliť kvôli niekomu inému. A môžeš si ich vybrať hneď niekoľko, ani netušíš, čo všetko si možno obľúbiť, a v čom sa môžeš ešte len nájsť.

Naučíš sa myslieť na vlastné šťastie

Iba keď si bez partnera a rozhoduješ iba za seba, uvedomíš si, aké dôležité je v živote robiť všetko pre svoje šťastie. Všetko pre to, aby si naplnila svoje túžby a potreby, a nie niekoho iného. Kvôli láske sa ľudia často vzdajú svojich snov a musia robiť kompromisy, no nie vždy je to najlepšia cesta.

Iba keď si šťastná sama so sebou, môžeš byť potom spokojná aj vo vzťahu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating