Pexels/Shvets Anna

Láska a nový vzťah v nás nevedia vyvolať iba tie najkrajšie pocity, ale občas nás i postrašiť. Ak máš pred sebou prvý vážny vzťah, alebo vzťah po tom, čo si naozaj dlho bola sama, možno občas aj ty prepadneš istému strachu. Tieto 3 však patria k úplne bežným a trápia viaceré z nás.

Budem lepšia ako jeho bývalá?

Táto vec zožiera vnútro každej ženy, ktorá si začína nový vzťah s niekým, kto už v minulosti nejaký mal. Porovnávaniu sa nevyhneme, aj keby sme to robiť nechceli. Páčim sa mu viac ako ona? Som v posteli horšia? Nechutí mu moje jedlo tak, ako od nej? V akejkoľvek situácii ti v prvých týždňoch či mesiacoch budú napádať podobné myšlienky. Aj keď ti radíme nerob to, vieme, že je to v každej z nás.

Čo ak prekročím hranice?

Vzťahy sú o tom, že si dvaja ľudia rozumejú a chcú svoj čas tráviť spoločne. No čím dlhšie sú spolu, tým viac rôznych situácií stojí pred nimi. Niekedy môže chlap spraviť niečo, čo sa žene nepáči. Povedať mu to? Nie je skoro na to, aby som mu niečo radila/zakazovala?

Podobne to môže byť aj pri rôznych debatách o budúcnosti či vtipoch, ktoré nemusí ten druhý pochopiť tak, ako boli myslené. Kým si ním žena nie je istá, podvedome si dáva pozor na to, kde sú jeho hranice.

A čo ak sa mi prestane páčiť?

Ružové okuliare si z očí vieme dať rýchlo dole. Nech toho druhého poznáme akokoľvek dobre, vždy budeme mať zo začiatku strach z toho, že vzťahom sa všetko pokazí. Čo ak sa mi prestane páčiť? Čo ak si prestaneme rozumieť? Čo ak bude iný, ako doteraz? A s tým prichádzajúci strach o to, že práve ona to bude musieť ukončiť. To je naozaj niečo, čomu sa chceme vyhnúť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating