HDwallpaperUP.com

Ak chceš práve toto obdobie využiť na prebehnutie sa na čerstvom vzduchu, nezabudni na týchto 5 vecí:

1) Strečing

Venuj aspoň 5 minút strečingu a ponaťahovaniu svalov po dobehaní a nielenže sa vyhneš svalovici, ale pomôžeš aj svojmu svalstvu zrelaxovať a rýchlejšie sa zregenerovať. Tak budeš skôr pripravený na ďalší beh, vyhneš sa možnému nechcenému zraneniu a zvýšiš svoju flexibilitu. Veľmi dobré ukončenie behu môžu byť aj pózy z jogy, alebo cvičenie Piatich Tibeťanov. Výbornú službu vám urobí aj penový valec, ktorý dokonale premasíruje a prekrví vaše svalstvo.

2) Doplnenie energie

Asi každý to raz zažil – rýchlo si odbehnúť svoj beh a potom rýchlo do sprchy, lebo sa ponáhľaš za priateľmi. V strese si to najprv neuvedomíš, až neskôr na teba príde vlčí hlad – a práve si urobil veľkú chybu. Nikdy nezabudni po športe doplniť stratenú energiu. Len tak sa môže tvoje svalstvo spevňovať a regenerovať. Naviac takto nútite telo čerpať energiu z nechcených zdrojov, čím môžete riskovať aj psychické vyčerpanie a následné choroby. Najlepšie si prichystajte predom jedlo po dobehaní, prípadne majte vždy doma aspoň proteínový šejk, alebo proteínovú tyčinku v športovej taške.

Fitness-Running-Girl-HD-Wallpapers largehdwallpapers.com

3) Doplniť tekutiny

Tak ako na jedlo, netreba zabúdať ani na dopĺňanie tekutín. Skúste si po športovej aktivite pridať do vody štipku morskej soli, citrónovú šťavu, mätu a uhorku. Uhorka zabezpečí lepšiu hydratáciu, soľ zabezpečí doplnenie minerálnych látok a citrón s mätou dopomôžu stiahnuť zápaly a rýchlejšie regenerovať svalstvo.

4) Vymeniť oblečenie

Snaž sa vyhnúť tomu, že dobeháš a ešte sa pohybuješ hodinku v tom istom prepotenom oblečení. Ak tak robíš, nečuduj sa ak máš vyrážky, časté zápaly, kvasinkové infekcie a podobne. Prepoteného oblečenia sa vždy zbav tak rýchlo ako môžeš a bež hneď do sprchy.

5) Naplánovať ďalší beh

Ak ešte len začínaš behať a zvykáš si na pravidelnosť, snaž sa naplánovať si každý beh – najlepšie v ten istý čas počas dňa. Najhoršie je vždy len začať, preto ak sa premôžeš po prvýkrát, neodkladaj ďalší beh a choď aj druhýkrát. Tretí a ďalší to už pôjde samé od seba.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness