unsplash.com

Niektoré vzťahy nemajú trvať večne. O niektorých to vieme od začiatku, o iných si prajeme, aby sme vedeli. Je v poriadku, ak obaja beriete váš vzťah s tým, že možno nebude mať dlhé trvanie. Problém nastane vtedy, ak ty alebo on dúfate, že to bude trvať možno aj navždy, zatiaľ čo ten druhý má s tebou iné plány.

Základ je ujasniť si všetko už na začiatku. Nečakať od partnera niečo, čo ti poskytnúť nevie a ani nechce. A ak sa ho to bojíš opýtať na rovinu, tu sú 4 znamenia, ktoré ti ukážu, že dlhý vzťah od neho nečakaj.

Vyhýba sa rečiam o budúcnosti

Máš pocit, že je váš vzťah v absolútnom poriadku. Teraz. No ak príde reč na niečo ohľadom vašej budúcnosti, snaží sa ju odvrátiť na inú tému. Pokiaľ ti tvoja intuícia našepkáva, že asi s tebou do budúcnosti neráta, ver jej. Pokiaľ by chcel, určite by ťa zahrnul do svojich plánov. No on už asi tuší, že vás spoločný život nečaká.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

Nepredstavil ťa rodičom ani kamarátom

A ak sa tak stalo, tak to bolo len úplnou náhodou, že ste sa niekde neplánovane stretli a podobne. No ak ste spolu už nejaký ten čas a on sa ešte stále neodhodlal k tomu, aby ťa predstavil jeho kruhu najbližších, pravdepodobne ťa v budúcnosti po svojom boku nevidí. Ak ťa naopak predstavil, môžeš si byť istá, že s tebou ráta a zohrávaš podstatnú časť v jeho živote.

Neplánujete

Je rozdiel či o svojich plánoch hovorí v jednotnom čísle, alebo používa slovo „my“. Dovolenky, koncerty, rodinné akcie. Plánujete ich spolu alebo sa vidí ako ich navštívi sám? Aj takáto na oko maličkosť ti dokáže veľa napovedať o tom, či ťa vidí po svojom boku o pár mesiacov. Pokiaľ nemá potrebu radiť sa s tebou o tom, kde bude pracovať alebo kam pôjde na školu, asi tuší, že spolu dlho neostanete.

Nepotrebuje tvoj názor pri rozhodovaní

Ak chceš naozaj zistiť, čo pre neho znamenáš, dávaj si pozor na to, ako sa rozhoduje. Pýta si od teba radu? Alebo ti oznámi ako sa rozhodol a čo urobí? Ste tím alebo bojujete každý sám za seba? Všímaj si, či berie do úvahy tvoje názory.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: unsplash.com

A čo ďalej?

Musíš si ujasniť, čo chceš ty. Pokiaľ ti tento vzťah nevyhovuje a nerobí ťa šťastnou, je načase aby ste sa otvorene porozprávali (aj keď na čase bolo už na začiatku vášho vzťahu). Nemôžeš očakávať, že dostaneš to, čo chceš, keď sa budeš donekonečna uspokojovať s niečím, čo ti nestačí. A ak v hĺbke duše vieš, že váš vzťah dlho trvať nebude, aj napriek tomu, žeby si veľmi chcela, radím ti, ľahšie je sa vrátiť z kratšej cesty, ako potom nariekať, koľko času a energie si tomu obetovala. Ver, že niekde existuje človek, ktorý túži presne po tom istom, čo ty. Len ho musíš nájsť.

 

Zdroj: elitedaily.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating