unsplash.com

Vzťahy. V každom si prežijeme niečo dobré a niečo zlé.

Veď predsa žiadny vzťah nie je len prechádzka ružovou záhradou. Žijeme v dobe, keď si niektorí muži neuvedomujú, že majú žene vyčarovať úsmev na perách a nie vrásky na čele. No tento článok nebude venovaný tým, ktorí ženu nedokážu robiť šťastnou.

Naopak. Bude o mužoch, ktorí robia tieto štyri, možno malé gestá pre svoju polovičku. O mužoch, ktorí si svoju priateľku vážia a snažia sa jej svoju lásku dokázať týmito štyrmi malými gestami.

1. Počúva ťa

Od rána ako si sa zobudila, máš zlý deň a zlú náladu. Máš dojem, že všetko na svete sa dohodlo proti tebe. Možno ten deň z počiatku ani nevyzeral zlý, no počas neho ťa niekto naštval, kamoška zrušila stretko, nestihla si autobus, dostala zlú známku, a možno ťa niekto naštval v práci. No keď prídeš domov, tvoj priateľ ťa čaká s dobrou večerou. Objíme ťa hneď ako otvoríš dvere domov. Opýta sa ťa na tvoj deň a pozorne počúva všetko to, čo ťa trápi. Povie ti svoj názor a presvedčí ťa o tom, že na nič z toho nie si sama, ale je v tom s tebou.

zdroj: pinterest.com

2. Chystá nečakané prekvapenia

Oslava toho, že ste spolu nie je len v deň, keď máte výročie, ale ak ťa skutočne miluje, dokazuje ti to maličkosťami každý deň. Tak napríklad chystá pre teba nečakané prekvapenia. Rád ti nosí kvety alebo kupuje tvoju obľúbenú čokoládu. Alebo ti nechá odkaz s tým, že sa máte stretnúť vo vašom obľúbenom podniku, kde ťa čaká s tvojím obľúbeným čajom. A možno ťa rád prekvapí dobrou večerou a vínkom.

3. Každý deň ti hovorí, čo preňho znamenáš

Vo vzťahu je mnoho dôležitých vecí, ktoré by mali dodržiavať obe strany. Okrem vzájomnej tolerancie, schopnosti tvorenia kompromisov, či počúvania sa, je veľmi dôležité, aby sme nezabudli tomu druhému povedať, čo pre nás znamená. Ak ti tvoj chlap na konci každého telefonátu povie, nech si dávaš pozor, hovorí ti, že ťa nechce stratiť a bojí sa o teba. Ak ti často hovorí, že si zmyslom jeho života, len ti dáva najavo, že si ho už bez teba nedokáže predstaviť. A to je jedna z najkrajších vecí, ktoré ti môže povedať.

zdroj: pinterest.com

4. Komunikácia

Komunikácia je veľmi dôležitá vec v každom vzťahu. Pokiaľ medzi sebou nedokážete komunikovať, je veľmi pravdepodobné, že váš vzťah nemá dlhú budúcnosť. Ak si tvoja polovička dokáže vypočuť všetky tvoje pripomienky k jeho povahe, či správaniu, či k niečomu, čo ti vadí alebo nevadí. Ak sa namiesto hádky, s tebou radšej porozpráva o probléme, ktorý medzi sebou máte, tak ver či never, je to ten pravý. Je totiž veľmi dôležité, aby ste sa spoločné problémy dokázali riešiť. Spolu.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating