Photo by Wiktor Karkocha on Unsplash

Na každom začiatku vzťahu sú dvaja ľudia. Dvaja zamilovaní ľudia, ktorí ešte majú motýle v bruchu a na očiach ružové okuliare. Práve kvôli nim nevidia na tom druhom znaky, ktoré naznačujú, že im to neklapne. 

Ak ich prehliadneš hneď na začiatku, síce budeš chvíľu zamilovaná, no veľmi skoro sa medzi vami objavia prvé problémy. A tie potom vyústia do hádok, nenávisti a rozchodu. Všimni si náznaky skôr, ako zažiješ sklamanie.

Nerešpektuje tvoj osobný priestor

Na začiatku každého vzťahu chcú dvaja zamilovaní ľudia spolu tráviť čo najviac spoločného času. Neustále telefonáty, správy, a každá možná chvíľa spolu. Daj si však pozor, ak sa ti bude zdať, že to ten tvoj trocha preháňa. Ak ti vypisuje správy v čase, kedy pracuješ či chodí za tebou všade tam, kde sa momentálne nachádzaš, bude v tom niečo viac. Ak sa hnevá, že máš svoje koníčky, a on nemá tie svoje, čoskoro ťa začne obmedzovať na slobode. Budeš mať pocit, že sa dusíš a dlho to nevydržíš. Preto si hneď na začiatku všimni, či ide o nezávislú osobu, ktorá má svoje záľuby a vie tráviť čas aj osamote.

Snaží sa ťa zmeniť

Asi každý z nás si už predstavoval, ako by mal vyzerať náš dokonalý partner. V skutočnosti však nikto dokonalý neexistuje, a tvoja „dokonalá“ polovička ťa bude skvelo dopĺňať aj so svojimi chybami. Pretože o tom láska je. Na pozore by si mala byť vtedy, ak už na začiatku vzťahu ti partner „nenápadne“ podhadzuje návrhy na to, ako by si sa mohla zmeniť. Bola by si tak krajšia, príťažlivejšia, lepšia, … – ale iba podľa neho. Keď naznačí, že by ti viac svedčala blond namiesto hnedej, keď ťa bude presviedčať, že by si v inom odbore zarábala viac, či aby si prestala nosiť oblečenie, ktoré miluješ, pretože to nie je trendy, pošli ho niekam.

Nezaujíma ho tvoj názor

Všetko to začína malými vecami, ako je výber reštaurácie na rande, rozhodnutie o tom, čo jesť na večeru, alebo ktorý film pozerať v kine. Ak mu ani len nenapadne, že sa ťa opýta, či súhlasíš s jeho rozhodnutiami, ktoré sa týkajú vás oboch, maj sa na pozore. Zrejme predpokladá, že všetko vie lepšie, a svoje preferencie kladie na prvé miesto. To je typ chlapa, ktorý nechápe, že vzťah je o oboch, o jednom tíme, ktorý sa musí zhodnúť. Ak nič nepovieš, po rokoch zistíš, že bývaš v meste, ktoré neznášaš, ale on ho miluje, a vaše dieťa má tiež meno podľa jeho výberu.

Máte iný životný štýl

Aj keď sa protiklady priťahujú, a na začiatku vzťahu je vzrušujúce spoznávať osobu, ktorá má iný životný štýl, dlhodobo to bude fungovať veľmi ťažko. Ak si vegetariánka a on miluje steaky, ak je on milovník túr v prírode, zatiaľ čo ty šliapeš iba do nákupného centra, čoskoro zistíte, že sa vaše svety neprelínajú. V takom prípade by ste museli obaja robiť veľa kompromisov, ústupkov a vyjsť zo svojej komfortnej zóny, aby vám to mohlo fungovať. V každom prípade to bude však na nervy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating